گانتز: نتانیاهو عمدا اسرائیل را به انتخابات سوم کشانداخبار,اخبار بین الملل,بنی گانتز
رهبر ائتلاف آبی‌وسفید در رژیم صهیونیستی می‌گوید، نتانیاهو به امید اینکه اکثریت پارلمان بعدی را به دست بیاورد و بعد از آن برای خودش مصونیت قضایی تصویب کند، اسرائیل را به سومین انتخابات در عرض یک سال کشاند.

به گزارش فارس، «بنی گانتز» رهبر ائتلاف آبی‌وسفید می‌گوید سومین انتخابات سال جاری در فلسطین اشغالی برگزار می شود زیرا «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و رهبر حزب لیکود خواستار مصونیت است.

 

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» گانتز امروز (چهارشنبه) طی سخنرانی در همایشی در پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) توضیح داد نتانیاهو با امید اینکه اکثریت پارلمان بعدی را به دست بیاورد و بعد از آن برای خودش مصونیت از محکومیت قضایی تصویب کند، اسرائیل را به سومین انتخابات در عرض یک سال کشاند.

 

وی با تاکید بر اینکه تمایل نتانیاهو برای گرفتن مصونیت از کنست امری نامناسب است، تصریح کرد: «ما باید با آن مخالفت کنیم... هیچ جایی برای مصونیت وجود ندارد و قانون مصونیت در اسرائیل باید به‌روز رسانی شده و باید در زمینه ای که نیاز آن است استفاده شود».

 

رهبر ائتلاف آبی‌وسفید روز گذشته ‌(سه‌شنبه) نیز گفته بود نباید به نتانیاهو اجازه داده شود که کنست را به پناهگاهی برای خود در برابر محکومیت جرائم قضائی تبدیل کند.

 

به نوشته وبگاه «عروتص شوع» گانتز خطاب به نتانیاهو اظهار داشت اگر واقعا بی‌گناه است، در دادگاه از خود دفاع کند نه اینکه قانونگذاران کنست را به اعطای مصونیت به خودش وادار کند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------