اعضای کابینه جدید روسیه مشخص شدنداخبار,اخبار بین الملل,اعضای کابینه جدید روسیه
فهرست اعضای کابینه نخست‌وزیر جدید روسیه مورد موافقت رئیس‌جمهور این کشور قرار گرفت.

به گزارش تسنیم به نقل از اسپوتنیک، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه روز سه‌شنبه فهرست اعضای کابینه «میخائیل میشوستین» نخست‌وزیر جدید این کشور را تأیید و حکم تشکیل کابینه جدید را امضا کرد.

 

کابینه جدید روسیه 9 معاون نخست‌وزیر خواهد داشت که تنها یکی از این 9 معاون در دولت قبلی (دولت دیمیتری مدویدیف) حضور نداشته است. علاوه بر این، برخی وزرای کابینه سابق از جمله وزرای دفاع، امور خارجه و اقتصاد و دارایی در سمت خود ابقا شده‌اند.

 

میخائیل میشوستین نخست‌وزیر جدی روسیه که پیش از این به‌عنوان رئیس اداره مالیات فدرال روسیه فعالیت می‌کرد، چهارشنبه گذشته در پی استعفای دیمیتری مدویدیف و تمامی اعضای کابینه‌اش، از سوی ولادیمیر پوتین برای تصدی عنوان نخست‌وزیری روسیه نامزد شد.

 

مجلس دومای روسیه پنج‌شنبه گذشته با 383 رأی مثبت و 41 رأی ممتنع، صلاحیت میخائیل میشوستین برای تصدی سمت نخست‌وزیری را تأیید کرد. در رأی‌گیری مجلس دوما، هیچ‌یک از نمایندگان صلاحیت میخائیل میشوستین برای مقام نخست‌وزیری را رد نکردند. ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه بلافاصله پس از تأیید صلاحیت میشوستین در مجلس دوما، وی را رسماً به عنوان نخست‌وزیر روسیه معرفی کرد.

 

دیمیتری مدویدیف نخست‌وزیر مستعفی روسیه استعفای دولت خود را اقدامی صحیح  و مطابق با پیشنهادهای رئیس جمهور ولادیمیر پوتین در خصوص اصلاح قانون اساسی  روسیه خوانده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------