آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,ترامپ

بیزینس اینسایدر: ترامپ «کیف هسته ای» را در مراسم تحلیف تحویل بایدن نخواهد داد

رئیس جمهور آمریکا قصد دارد در آخرین روز ریاست جمهوری خود "کیف هسته ای" را از واشنگتن دی سی خارج کند. به گزارش ایسنا به نقل از بیزینس…


حمله به رئیس جمهور بولیوی با دینامیتاخبار,اخبار بین الملل,رئیس جمهور بولیوی
بنابر اعلام سخنگوی حزب جنبش برای سوسیالیسم، «لوئیس آرسه» رئیس‌جمهور منتخب بولیوی هنگام حضور در جلسه‌ای در لاپاز، با دینامیت مورد حمله قرار گرفت اما آسیبی به کسی وارد نشد.

به گزارش فارس، «لوئیس آرسه» رئیس‌جمهور منتخب بولیوی هنگام حضور در جلسه‌ای در لاپاز، با دینامیت مورد حمله قرار گرفت. هیچ مجروحی در جریان این حادثه گزارش نشده است.

 

به گفته «سباستین میشل»، سخنگوی حزب جنبش برای سوسیالیسم این اتفاق پنجشنبه شب به وقت محلی رخ داد. مقامات دولت خودخوانده سابق که بعد از کودتا در این کشور روی کار آمدند، اظهارنظری در خصوص این حمله نکرده‌اند.

 

میشل در یک نطق تلویزیونی گفت: ما هیچ اظهارنظری درباره این موضوع از سوی «آرتورو موریلو» وزیر کشور ندیده‌ایم. احساس می‌کنیم که محافظتی از ما وجود ندارد. هیچ کس تضمین‌های امنیتی مورد نیاز اقتدار ما را تامین نمی‌کند.

 

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه «تله‌سور» این اتفاق در روزی رخ داد که برخی گروه‌های راست افراطی در بولیوی در رد نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور که ۱۸ اکتبر برگزار شد، در «سانتا کروز» دست به اعتصاب زدند.

 

در روزهای گذشته نیز موارد دیگری از خشونت و خصومت علیه سازمان‌های اجتماعی و اتحادیه‌ای که حامی حزب حاکم جنبش برای سوسیالیسم هستند، ثبت شده بود.

 

لوئیس آلبرتو آرسه کاتاکورا با ۵۵ درصد آرا در رقابت‌های انتخاباتی اخیر بولیوی پیروز شد.

 

وی به عنوان نامزد حزب جنبش سوسیالیسم در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد. «اوو مورالس» رئیس جمهور سابق بولیوی که در پس ناآرامی‌های سال ۲۰۱۹ تبعید شد ریاست این حزب را در دست دارد.

 

انتظار می‌رود که انتخابات انجام شده بحران سیاسی در این کشور را حل کند. این بحران در پی کناره‌گیری مورالس در ماه نوامبر سال گذشته به دلیل انتخابات این کشور و شروع ناآرامی‌ها آغاز شد. پس از کناره‌گیری مورالس، اکثر مقامات ارشد بولیوی نیز از سمت خود کناره‌گیری کردند. پس از آن درگیری میان طرفداران و مخالفان مورالس در بولیوی آغاز شد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------