X

آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,اعتراضات میانمار

روز خونین در میانمار با 18 کشته/ واکنش سازمان ملل و اتحادیه اروپا

سازمان ملل اعلام کرد، دست‌کم ۱۸ تن طی امروز، یکشنبه در جریان متفرق کردن تظاهرکنندگان در میانمار توسط نیروهای امنیتی کشته شدند، که…

انتخابات آمریکا 2020| آرای ایالت جورجیا بازشماری دستی می‌شونداخبار,اخبار بین الملل,انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020
انتخابات آمریکا هنوز ادامه دارد و ترامپ شکست را قبول نکرده است. در جدیدترین اخبار، فرماندار ایالت جورجیا دستور بازشماری آرا را صادر کرد.

20:35/ ‏آخرین تحولات انتخابات آمریکا 

آلاسکا با ۳ الکترال به ترامپ رسید و ۲۳۲ الکترال شد.

 

شمارش دستی آرای ایالت جورجیا شروع شده و قرار است تا ۲۰ نوامبر نتیجه نهایی اعلام شود.

 

تعداد کرسی‌های جمهوری‌خواهان در مجلس سنا به ۵۰ کرسی رسید.

 

20:17/ جو بایدن: هرگز خیانت نخواهم کرد

رئیس جمهور منتخب آمریکا گفت: من فرماندهی برای همه خواهم بود که به قربانیان شما احترام می گذارد و خدمات شما (به کشور) را درک می کند و من هرگز به ارزش هایی که شما به علت دفاع از آن جنگیدید، خیانت نخواهم کرد.

 

19:42/ دومین گروه ناظران بین‌المللی هم ادعای تقلب در انتخابات آمریکا را رد کردند

دومین گروه ناظران بین‌المللی انتخابات از سازمان کشورهای آمریکایی گزارش داد اعضایش هیچ مدرکی دال بر تقلب در انتخابات به رغم ادعاهای ترامپ نیافته‌اند. ناظران قبل از مشاهده روند رای‌گیری زودهنگام، فعالیت‌های انتخاباتی ستادها و روند نهایی رای‌گیری در روز انتخابات، با مقامات ایالتی و انتخاباتی، مقامات حزبی و سایر مقامات در ایالت‌ها و واشنگتن ملاقات کرده بودند.گزارش اولیه این گروه هفته گذشته منتشر شد که بر مبنای مشاهدات ۲۸ کارشناس از ۱۳ کشور بود که اقدامات انتخاباتی در واشنگتن، و چهار ایالت جورجیا، آیووا، مریلند و میشیگان را پیگیری کرده بودند. 

 

19:38/ از هر 10 آمریکایی 8 نفر می گویند بایدن در انتخابات پیروز شد

نشریه «هیل» نوشت: علی رغم اینکه ترامپ از قبول نتیجه انتخابات و پذیرش شکست خودداری کرده است، تقریباً از هر 10 آمریکایی 8 نفر می گویند بایدن در انتخابات پیروز شد.

 

19:35/ جانسون ترامپ را رئیس جمهوری سابق خواند

نخست وزیر انگلیس به رغم ادعای دونالد ترامپ درباره تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا او را رئیس جمهوری سابق این کشور خواند.

 

19:30/ یک میلیون دلار جایزه به شاهدان تقلب در انتخابات آمریکا

دان پاتریک، معاون فرماندار تگزاس برای کسانی که بتوانند درکشف تقلبهای انتخاباتی ریاست جمهوری کمک کنند، یک میلیون دلار جایزه تعیین کرده است. پاتریک روز سه شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت هر فردی که پیشقدم شود و شواهدی به ما ارائة کند که به دستگیری و محکومیت متقلبین انتخاباتی بینجامد، حداقل ۲۵ هزار دلار دریافت خواهد کرد.


پاتریک گفت: «من از تلاشهای پرزیدنت ترامپ برای کشف تقلبات انتخاباتی و تعهد او برای اطمینان حاصل کردن از اینکه هر رأی قانونی شمارش شده و آرا غیر قانونی حذف شوند، حمایت می کنم. پرزیدنت ترامپ می خواهد مشخص کند که تقلب در آرا نه تنها در نتیجه نهایی تأثیر دارد، بلکه برای حفظ دموکراسی و ایمان و اطمینان ما به انتخابات آینده نیز بسیار مهم است.»

 


آرای ایالت تگزاس با 38 رای الکترال به سود دونالد ترامپ بوده است.

 

آرای ایالت جورجیا بازشماری دستی می‌شوند

وزیر امور داخلی ایالت «جورجیا» در آمریکا از بازشماری آرا اخذ شده بابت انتخابات اخیر ریاست جمهوری در این کشور خبر داد.

 

فرماندار ایالت جورجیا چهارشنبه شب به وقت تهران  اعلام کرد که کار بازشماری دستی آرا  اخذ شده آغاز خواهد شد. در ایالت جورجیا با ۱۶ رای الکترال که تاکنون ۹۸ درصد آرا در آن شمارش شده و سهم «جو بایدن» پیروز انتخابات اخیر ۴۹.۵۲ درصد و سهم  «دونالد ترامپ» رئیس جمهور ۴۹.۲۳ درصد آراست.

 

فرماندار این ایالت گفته که نتیجه نهایی انتخابات در تاریخ 20 نوامبر (جمعه 30 آبان) اعلام خواهد شد.

 

براساس قوانین ایالت جورجیا، در صورتی که اختلاف رای دو طرف کمتر از 5%درصد باشد، نامزدها می‌توانند درخواست بازشماری آرا دهند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------