آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,بن سلمان

بن سلمان به «جو بایدن» نامه نوشت

منابع آگاه از نامه ولیعهد سعودی به رئیس‌جمهوری جدید آمریکا خبر دادند. به گزارش ایلنا، منابع آگاه گزارش دادند که «محمد بن سلمان»، ولیعهد…


ترامپ: نام 20 هزار مرده در فهرست رأی‌دهندگان ثبت‌نامی پنسیلوانیا بود/اخبار,اخبار بین الملل,ترامپ
رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه ادعاهای خود درباره نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور گفت که اسامی ۲۰۰۰۰ فرد فوت‌شده در فهرست افرادی بوده که در ایالت پنسیلوانیا برای رأی دادن ثبت‌نام کرده بودند.

به گزارش فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا امروز پنجشنبه مدعی شده نام ۲۰۰۰۰ فرد فوت‌شده در فهرست افرادی که برای رأی دادن در پنسیلوانیا رأی کرده بودند قرار داشته است.

 

ترامپ در توئیتر نوشت: «شواهد تخلفات انتخاباتی رو به افزایش است، از جمله معلوم شده ۲۰۰۰۰ مرده در ایالت پنسیلوانیا و هزاران هزاران نفر دیگر در سراسر کشور در فهرست رأی‌دهندگان ثبت‌نام‌شده قرار داشته‌اند. حالا، معلوم شده شمار زیادی  رأی مصنوعی در حمایت از جو بایدن وجود داشته است.»

 

شبکه اجتماعی توئیتر این پیام ترامپ را برچسب‌دار کرده و در توضیحی برای آن نوشته است: «این ادعا درباره تخلف در انتخابات مورد مناقشه است.»

 

رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی دیگر نوشته است: «در این انتخابات تقریباً هیچ رأیی در ایالت جورجیا باطل شده است. در سال‌های گذشته، این رقم ۴ درصد بوده است. این امکان ندارد. الان باید امضای روی پاکت‌های نامه چک شوند. کار آسانی است. دموکرات‌ها با این مخالفت می‌کنند چون مچشان گرفته می‌شود.»

 

او در پیام دیگری نوشته است: «هزاران رأی‌ شمارش‌نشده در شهرستان‌های جورجیا کشف شده‌اند. اگر اقدام مهم‌تر مطابقت امضاها انجام شود، رأی این ایالت به سمت جمهوری‌خواهان می‌چرخد و خیلی هم زود این اتفاق می‌افتد. این کار را انجام دهید.»

 

***

 

ستاد انتخابات ترامپ شکایت خود در میشیگان را پس می‌گیرد

«رودی جولیانی»، وکیل شخصی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه در بیانیه‌ای گفت ستاد انتخاباتی ترامپ در حال پس گرفتن شکایت خود به نتایج انتخابات در ایالت میشیگان است.

 

به نوشته خبرگزاری رویترز، جولیانی در این بیانیه گفت: «امروز صبح، به دلیل آسوده شدن خیالمان، در حال پس گرفتن شکایت خود در میشیگان هستیم.»

 

وی در ادامه هدفی که ستاد ترامپ در این ایالت دنبال می‌کرد را اینگونه تشریح کرد: «جلوگیری از تأیید زود‌هنگام انتخابات در بخش "وِین" تا شهروندان این بخش مطمئن شوند هر رأی قانونی شمارش شده و هر رأی غیر‌قانونی نیز شمارش نشود.»

 

ستاد انتخاباتی و هم‌پیمانان ترامپ به دنبال اعلام پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ماه)، شکایاتی را با هدف به تعویق انداختن تأیید نهایی بایدن بعنوان رئیس‌جمهور جدید آمریکا و ارائه شواهدی برای اثبات تقلب در شمارش آراء انتخاباتی مطرح کردند.

 

تیم ترامپ برای تغییر نتیجه انتخابات به نفع خود، از دادگاه درخواست کرده بود که مانع دو ایالت میشیگان و پنسیلوانیا در تأیید بایدن بعنوان پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا شوند.

 

قانونگذاران ایالت میشیگان نیز در خصوص درخواست ترامپ برای تغییر آراء الکترال به نفع ترامپ تصریح کردند که هرگونه مداخله مجلس ایالتی در انتخابات، خلاف قانون ایالتی است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------