حمله سایبری به اسرائیل/ سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا استعفا کردحمله سایبری به اسرائیل،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
رژیم صهیونیستی یکشنبه شب هدف حمله سایبری قرار گرفت و اطلاعات صدها هزار دانشجوی صهیونیست در فضای مجازی منتشر شد.

به گزارش ایرنا از منابع صهیونیستی، گروهی از هکرها اطلاعات شرکتی را به دست آورده‌اند که حاوی اطلاعات دانشجویان شماری از دانشگاه‌های مستقر در سرزمین‌های اشغالی بوده است.

 

تحقیقات انجام گرفته توسط یک گروه حفاظت سایبری اسرائیلی نشان می‌دهد که اطلاعات حداقل ۲۸۰ هزار نفر از دانشجویان که از سال ۲۰۱۴ به بعد در یک سایت بارگزاری شده بود به سرقت رفته است که حدود ۱۰۰ هزار ایمیل فعال آنها به همراه گذرواژه‌های آن نیز اکنون به دست هکرها افتاده است.

 

رسانه‌های صهیونیست گزارش دادند، یک گروه هکری پایه داده‌ای صدها هزار دانشجو را در شبکه کاریابی اسرائیلی به نام (AcadeME) به سرقت برده است.

 

این شبکه کاریابی یکی از پر طرفدارترین شبکه‌های کاریابی دانشجویان و فارغ التحصیلان در اسرائیل به شمار می‌رود.

 

این گروه هکری با انتشار عکسی در صفحه خود در تلگرام، اعلام کرد که آدرس پست الکترونیک، گذرواژه‌ها، شماره تلفن و حتی تاریخ تولد صدها دانشجوی دختر و پسر اسرائیلی را هک کرده‌اند.

 

اهمیت هک شدن مشخصات این افراد زمانی مشخص می‌شود که به گفته مسؤولان، این شبکه کاریابی با مهم‌ترین دانشگاه‌های اسرائیل از جمله (دانشگاه تل‌آویو، دانشگاه بن گوریون، دانشگاه بار ایلان، دانشگاه حیفا و...) و نیز برخی دانشکده مؤسسات دانشگاهی در سرزمین‌های اشغالی همکاری تنگاتنگی داشته است، به همین دلیل این فرضیه وجود دارد که اطلاعات به سرقت رفته شده، باید اطلاعات دانشجویان فوق باشد.

 

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی به نقل از دو کارشناس سایبری اعلام کرد که سخن از هک شدن اطلاعات دستکم ۲۸۰ هزار نفر از دانشجویان از جمله ۱۰۰ هزار ایمیل آنان است که از سال ۲۰۱۴ به بعد در یک سایت بارگزاری شده بودند.

 

رسانه‌های صهیونیستی مدعی هستند که گروهی هکری به نام  Dragon Force Malaysia که حامی ملت فلسطین است، مبادرت به هک سایت کاریابی رژیم صهیونیستی کرده‌ است.

 

***

 

سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا استعفا کرد

تسنیم نوشت: رسانه‌های اسرائیلی خبر دادند گلعاد اردان در گفتگویی با نفتالی بنت نخست وزیر اسرائیل استعفایش را به اطلاع او رسانده و اعلام آمادگی کرد به محض انتصاب سفیر جدید کار را به وی تحویل دهد.

 

با توجه به این درخواست قرار است یائر لاپید به دنبال گزینه‌ای برای جانشینی وی باشند به ویژه که اردان تهدید کرده است تا اکتبر (مهر ماه) بیشتر در این پست باقی نخواهد ماند.

 

گلعاد اردان که از جمله دوستان بسیار نزدیک بنیامین نتانیاهو نخست وزیر سابق اسرائیل محسوب می‌شود، به نخست وزیر جدید اسرائیل گفت: از دیدگاه من کسی باید نماینده کابینه اسرائیل در دولت آمریکا باشد که از سوی دولت فعلی منصوب شده باشد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------