ادامه اعتراضات به نتایج انتخابات در عراقاعتراضات در عراق،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
معترضان به نتایج انتخابات پارلمانی عراق با تظاهرات در برخی از شهرهای این کشور بار دیگر مخالفت خود با این نتایج را اعلام و بر محاکمه حمله کنندگان به معترضان در تظاهرات هفته گذشته تأکید کردند.

به گزارش تسنیم، هزاران نفر از معترضان عراقی به نتایج انتخابات عراق بار دیگر در برخی از شهرهای این کشور دست به تظاهرات زدند.

 

منابع و رسانه‌های عراقی جمعه شب گزارش دادند که شمار قابل توجهی از این معترضان در شهر البصره (جنوب عراق) و منطقه الخضراء بغداد تجمع کرده و علیه «تقلب» و «دستکاری» در انتخابات پارلمانی اخیر شعار دادند.

 

به گزارش شبکه العهد عراق، در شهر بصره، معترضان در برابر دفتر کمیساریای عالی انتخابات تجمع و تحصن کرده و شعارهایی علیه آمریکا، امارات و «جنین پلاسخارت»، نماینده ویژه سازمان ملل در امور عراق سرداده و آنها را به دست‌کاری در نتایج انتخابات متهم کردند.

 

برخی از معترضان تصاویر پلاسخارت را در خیابان‌های بغداد به آتش کشیدند.

 

بر اساس این گزارش، در شهر بغداد اما عشایر و خانواده‌‌های شهدای اخیر نیز در تظاهرات امروز مشارکت داشتند و خواستار محاکمه کسانی شدند که دستور شلیک به سمت معترضان را داده بودند.

 

افراد معترض و تحصن کنندگان همچنین خواستار محاکمه «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق به دلیل «کشتار تظاهرات کنندگان» شدند.

 

هفته گذشته در حمله نیروهای امنیتی به محل تجمع و خیمه‌های معترضان در منطقه الخضراء چهار نفر به شهادت رسیدند و نزدیک به 200 نفر زخمی شدند.

 

ترس دولت عراق از ادامه تظاهرات باعث شده است که نیروهای امنیتی باز دیگر به منظور ممانعت از ورود معترضان به منطقه الخضراء که عمده سفارت‌ها و ادارات را در خود جای داده، محدودیت‌‌هایی را ایجاد کند.

 

رسانه‌های عراقی گزارش دادند که نیروهای امنیتی در ورودی‌های این منطقه به صورت گسترده مستقر شده‌اند و پل «الجمهوریه» را که به این منطقه منتهی می شود، بسته‌اند.

 

این هفته نیز معترضان در برابر ساختمان وزارت برنامه ریزی عراق خیمه‌‌هایی را بر پا کردند.

 

جمعه گذشته نیروهای امنیتی با یورش به این منطقه این خیمه‌ها را آتش زدند و همین مسئله باعث درگیری بین معترضان و نیروهای امنیتی شد که چند کشته و ده‌ها زخمی برجای گذاشت.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------