طالبان: ما را به رسمیت نشناسید، داعش قدرت می‌گیردسخنگوی طالبان،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
سخنگوی طالبان گفت: دست ما به خاطر تحریم‌های بین المللی بسته است. همین مساله نیز بر زندگی مردم عادی کشور تأثیر گذاشته است. تحریم‌ها وضعیت کنونی بحران انسانی را ایجاد می‌کنند و زمینه جذب داعش را فراهم می‌کند و داعش نیز از این وضعیت سود می‌برد.

به گزارش خبرآنلاین، سهیل شاهین سخنگوی طالبان در گفتگویی هشدار داد که همراهی نکردن جامعه جهانی با طالبان به بهای قدرت‌گیری داعش تمام می‌شود.

 

سهیل شاهین در این گفت‌وگو از جامعه جهانی به دلیل به رسمیت نشناختن طالبان و نگه‌داشتن منابع مالی این کشور که ثروت مردم افغانستان است گله کرد.

 

سهیل شاهین همچنین افزود: «دست ما به خاطر تحریم‌های بین المللی بسته است. همین مساله نیز بر زندگی مردم عادی کشور تأثیر گذاشته است. آنها با یک بحران انسانی روبرو هستند. این بحران به خاطر ما به وجود نیامده بلکه به‌دلیل اقدام آنهایی رقم خورده که تحریم می‌کنند و ذخایر بانک افغانستان را مسدود کرده‌اند.»

 

وی تصریح کرد: «یکی از اهداف و مقاصد توافقنامه دوحه، دستیابی به راه حل مسالمت‌آمیز از طریق گفتگو و پایان دادن به خصومت‌هایی بود که بین امارت اسلامی افغانستان و جامعه جهانی وجود داشت.

 

اما به نظر می‌رسد که آنها همچنان به خصومت‌شان ادامه می‌دهند. پس توپ در زمین آنهاست. آنها باید به این مرحله برگردند و با همکاری در ساخت افغانستان مشارکت کنند. به نظر من چنین اقدامی برای خود آنها هم خوب است. ثبات و امنیت در افغانستان به صلح و ثبات و امنیت در سایر کشورهای جهان کمک می‌کند. اما تحریم‌ها وضعیت کنونی بحران انسانی را ایجاد می‌کنند و زمینه جذب داعش را فراهم می‌کند و داعش نیز از این وضعیت سود می‌برد. نمی‌دانم چرا آنها با ادامه تحریم‌ها و نگه‌داشتن پول ما که ثروت مردم افغانستان است، به داعش کمک می‌کنند.»

 

 طالبان از مردم امتحان نماز می‌گیرد؛ بلد نبودن مجازات دارد!

باشگاه خبرنگاران نوشت: اداره امر به معروف و نهی از منکر طالبان در ارزگان به امام جماعت های مساجد دستور داده است تا از نمازگزاران امتحان گرفته و اشتباهات‌شان را اصلاح کنند.

 

این اداره گفته است که اگر کسی برای یادگیری روش درست نمازخواندن تلاش نکند، مجازات خواهد شد.

 

مولوی محمدیعقوب شرافت، یک عالم دینی در اداره امر به معروف و نهی از منکر طالبان در ارزگان به روزنامه اطلاعات روز گفته است که این اداره پیش از هر کاری دیگر، به موضوع آموزش نمازِ درست به مردم اهمیت می‌دهد.

 

شرافت همچنین گفته است که اداره امر به معروف و نهی از منکر وقت به وقت از نمازگزاران خواهد پرسید که نماز را تا چه اندازه درست یاد گرفته‌اند. به‌گفته وی، کسانی که اگر مشخص شود برای یاد گرفتن روش درست نمازخواندن تلاش نمی‌کنند، مجازات خواهند شد.

 

این عالم دینی همچنین گفته است که برنامه بعدی اداره امر به معروف و نهی از منکر این است که نمازگزاران پس از یادگیری روش درست نمازخواندن، نماز را در جماعت ادا کنند. وی افزود که تمامی نمازگزاران مرد نیز وظیفه دارند تا روش درست نمازخواندن را به زنان و دختران‌شان بیاموزانند.

 

یک منبع دیگر در ارزگان به روزنامه اطلاعات روز گفته است که طالبان از دو ماه پیش این تلاش را آغاز کرده و هدف از آن اصلاح روش نماز خواندن است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------