آخرین اخبار بین الملل


سوئد و فنلاند ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

مخالفت کرواسی با عضویت فنلاند و سوئد در ناتو/ واکنش آمریکا به عضویت سوئد در ناتو

.زوران میلانوویچ رئیس جمهور کرواسی گفت، همانند ترکیه باید با پیوستن سوئد و فنلاند به پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) مخالفت کرد. به گزارش ایرنا…

آمریکا خواستار نشست شورای امنیت درباره اوکراین شدنشست شورای امنیت درباره اوکراین،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
هیئت دیپلماتیک آمریکا مدعی شد که اقدامات روسیه در نزدیکی مرز اوکراین تهدیدی آشکار برای صلح و امنیت بین‌المللی و منشور سازمان ملل است.

به گزارش مهر به نقل از تاس، هیئت دیپلماتیک آمریکا در سازمان ملل روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که ایالات متحده درخواستی برای تشکیل جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد اوکراین در ۳۱ ژانویه ارسال کرده است.

 

در این بیانیه آمده است: «توجه کامل شورا درباره تحولات اوکراین اکنون مورد نیاز است و ما مشتاقانه منتظر بحث مستقیم و هدفمند در روز دوشنبه هستیم.»

 

هیئت دیپلماتیک ایالات متحده مدعی شد که اقدامات روسیه در نزدیکی مرز اوکراین تهدیدی آشکار برای صلح و امنیت بین المللی و منشور سازمان ملل است. دیپلمات‌های آمریکایی بار دیگر مدعی شدند که حدود صدهزار نظامی روس در مناطق مرزی مستقر شده‌اند و روسیه را به دست داشتن در سایر اقدامات بی‌ثبات‌کننده علیه اوکراین متهم کردند.

 

اخیراً ادعاهای تهاجم احتمالی روسیه در اوکراین و کشورهای غربی تکرار شده است. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، این گونه گزارش‌ها را تشدید تنش‌ها پوچ و بی‌اساس خوانده و تاکید کرده است که روسیه هیچ‌کس را تهدید نمی‌کند. پسکوف خاطرنشان کرد که ممکن است اقدامات تحریک آمیزی برای توجیه چنین ادعاهایی اتفاق بیفتد و هشدار داد که چنین تلاش‌هایی جدی ترین عواقب را به همراه خواهد داشت.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------