دادستان کل آمریکا: شخصا مجوز ورود به اقامتگاه ترامپ را تائید کردم/ استخدام یک وکیل مدافع برجسته توسط ترامپدادستان کل آمریکا،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
در پی یورش بی سابقه پلیس فدرال آمریکا به اقامتگاه ترامپ در فلوریدا، دادستان کل این کشور در بیانیه‌ای گفت که وی شخصا مجوز ورود ماموران به ملک رئیس جمهوری پیشین را تائید کرده‌بود.

به گزارش ایرنا از تارنمای شبکه خبری "اسکای نیوز"، «مریک گارلند» دادستان کل ایالات‌متحده در پی یورش پلیس فدرال آمریکا به اقامتگاه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری پیشین این کشور در فلوریدا گفت که وزارت دادگستری درخواست کرده است تا جزئیات این اقدام به اطلاع عموم برسد. وی در ادامه تاکید کرد تصمیم به اجرای این تفتیش شخصا توسط وی تائید شده است.

 

گارلند در بیانیه ای تایید کرد که ماموران پلیس فدرال روز دوشنبه اقامتگاه  "مار ئه لاگو" ترامپ را در "پالم بیچ" فلوریدا مورد تفتیش قرار داده اند تا اسنادی که گفته می شود این رئیس جمهوری سابق هنگام خروج از کاخ سفید با خود برده را بررسی کنند.

 

وزارت دادگستری آمریکا از زمان اجرای این تصمیم برای ارائه توضیح تحت فشار قرار گرفته است.

 

گارلند افزود که این وزارتخانه از دادگاه خواسته است حکم بازرسی را به دلیل "منافع عمومی قابل توجه" لغو کند و تقاضا کرده است جزئیات آنچه را که ماموران تاکنون در "مار ئه لاگو" پیدا کرده اند به اطلاع عموم برساند.

 

ترامپ در پی انتشار این خبر در شبکه اجتماعی خود، "تروث سوشال" نوشت که از انتشار جزئیات این بازرسی استقبال می کند.

 

وی روز دوشنبه در بیانیه‌ای از یورش ماموران پلیس فدرال به اقامتگاهش خبر داد و گفت این "زمان تاریکی برای ملت ما" است.

 

پس از این اقدام پلیس فدرال آمریکا که در تاریخ ایالات متحده بی سابقه ارزیابی شده، وزارت دادگستری با انتقادات شدیدی مواجه شد و حامیان ترامپ، و برخی جمهوری‌خواهان، دموکرات‌ها را متهم کردند که از نظام بوروکراسی فدرال به عنوان سلاحی علیه ترامپ استفاده می کنند.

 

وزارت دادگستری ایالات متحده در حال تحقیق در مورد کشف جعبه های حاوی اسناد محرمانه است که گفته می شود ترامپ پس از پایان دوره ریاست جمهوری خود به فلوریدا برده است.

 

این اسناد اگرچه در ماه ژانویه سالجاری توسط دفتر ملی بایگانی و مدارک آمریکا (NARA) بازیابی شدند، اما پس از این امر از وزارت دادگستری درخواست شد که بررسی کند آیا عملکرد دولت ترامپ در زمان حضور در کاخ سفید ناقض قوانین فدرال بوده است یا خیر.

 

گزارش ها حاکی است که اگرچه تاکنون از جزئیات یافته های پلیس فدرال چیزی در دست نیست، اما احتمالا شواهدی وجود داشته که به پرونده دادستان کمک کند و هرچه که باشد آنها در تلاش برای اثبات غیرقانونی بودن اقدام ترامپ هستند.

 

***

 

ترامپ یک وکیل مدافع برجسته را استخدام کرد

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هم زمان با اوج گیری تحقیقات نهادهای قضایی فدرال و ایالتی در باره تخلفاتش، یک وکیل برجسته را در آتلانتا برای دفاع از خود در پرونده کیفری اتهام مداخله در انتخابات ایالت جورجیا استخدام کرده است.

 

به گزارش روز جمعه ایرنا از روزنامه نیویورک تایمز؛ با توجه به پیشینه کاری "دریو فیندلینگ" که دارای چندین دهه تجربه وکالت قضایی از پرونده های مهم جنایی و قتل گرفته تا رسوایی فساد سیاسی مقام های محلی است، به کارگیری او توسط ترامپ، نشانگر جدی بودن این پرونده و همچنین وجود خطر بالقوه حقوقی برای اوست.

 

 سرپرست این تحقیقات فانی ویلیس دادستان حوزه فالتون کانتی است که بیشتر ایالت آتلانتا را در بر میگیرد و دستکم ۱۷ تن ممکن است در معرض اتهامات کیفری قرار گیرند که تاکنون نام ترامپ در میان آنان دیده نمی شود، اما قرار است چند مشاور بلندپایه او برای بازجویی و دادن شهادت در این باره احضار شوند.

 

یک قاضی ایالتی روز سه شنبه به نمایندگان رودی جولیانی وکیل شخصی ترامپ گفت که موکل آنان باید شخصا در نشست بعدی دادگاه حضور یابد.

 

فیندلینگ در توئیتی در سال ۲۰۱۸ به ترامپ به عنوان معمار نژادپرست دانشگاه تقلبی ترامپ اشاره کرده است.

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------