انفجار مهیب در پایتخت ازبکستانانفجار مهیب در پایتخت ازبکستان،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
وقوع انفجار مهیب در انبار گمرک فرودگاه تاشکند، منجر به آتش‌سوزی گسترده، خسارت مادی بالا و زخمی شدن تعدادی از مردم شد.

به گزارش فارس، رسانه‌های محلی بامداد پنجشنبه از وقوع انفجار مهیبی در انبار گمرک فرودگاه تاشکند، پایتخت ازبکستان خبر دادند.

 

به گفته شاهدان، شدت انفجار به حدی بود که شیشه پنجره‌های خانه‌های اطراف شکسته شده و آتش منطقه وسیعی را در بر گرفته است و ۱۶ مرکز آتش‌نشانی برای مهار آن اعزام شده‌اند.

 

تاکنون گزارش دقیقی از تلفات احتمالی این حادثه در دست نیست اما گفته می‌شود تعداد زیادی بر اثر این انفجار زخمی و به بیمارستان منتقل شده‌اند.

 

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، یک مقام در وزارت کشور ازبکستان می‌گوید که بر اساس اطلاعات اولیه، برخورد صاعقه به انباری با مساحت ۳ هزار متر مربع در فرودگاه تاشکند باعث این انفجار شده است.

 

طبق گزارش‌های اولیه بر اساس گفته‌های شاهدان در محل، حریق فعلا غیرقابل مهار است، حجم خسارات مادی بسیار بالا برآورد می‌شود و احتمال وجود تلفات در این انفجار نیز وجود دارد.

 

دقایقی بعد، وزارت وضعیت اضطراری ازبکستان گزارش‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر سقوط هواپیما که منجر به انفجار شدید و آتش‌سوزی در فرودگاه تاشکند شده را تکذیب کرد.

 

گفته می‌شود که انبار حادثه‌دیده متعلق به شرکت «اینتر لاجستیک» بوده که به‌طور کامل ویران شده و تصاویر قبل از انفجار نشان می‌دهد که در آن تعداد زیادی خودروی برقی نگهداری می‌شد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------