اسرائیل: تونل‌ حماس زیر مقر سازمان ملل در غزه کشف شدتونل حماس،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
اسرائیل از کشف تونل‌ حماس در زیر مقر سازمان ملل در غزه خبر داد.

به گزارش دیده بان ایران به نقل از یورونیوز، ارتش اسرائیل می‌گوید شبکه یکی از تونل‌های گروه حماس در نوار غزه را که بخشی از آن زیر مقر سازمان ملل متحد قرار دارد شناسایی کرده است.

 

به گفته ارتش اسرائیل این تونل حدود ۷۰۰ متر طول دارد و نشان می‌دهد که حماس از آژانس سازمان ملل متحد برای پناهندگان فلسطینی «سوءاستفاده» می‌کرد. اسرائیل پیش از این مدعی شده بود که برخی از کارکنان این نهاد وابسته به سازمان ملل عاملان حماس بودند. 

 

خبرنگار خبرگزاری رویترز که به همراه دیگر خبرنگاران از این تونل بازدید کرده است گفته تونل گاهی اوقات دوشاخه می‌شد و اتاق‌های جانبی در آن نمایان بود، فضایی اداری با گاوصندوق‌های فولادی که باز و خالی شده بود، یک سرویس بهداشتی کاشیکاری شده، یک اتاق بزرگ مملو از سرورهای کامپیوتری و اتاقی دیگر دیگری با کوهی از باتری‌های صنعتی.

 

در مقابل فلسطینی‌ها بر این باور هستند که اسرائیل با پخش اطلاعات جعلی قصد دارد به آژانس سازمان ملل برای پناهندگان فلسطینی آسیب بزند.

 

مقر آژانس سازمان ملل متحد برای پناهندگان فلسطینی در شهر غزه قرار دارد. اسرائیل قسمت‌های شمالی و مرکزی نوار غزه را در هفته‌های ابتدایی جنگ اشغال کرد. صدها هزار نفر در همین راستا مجبور به ترک محل سکونت خود شدند. 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------