پوتین فرمان تحریم‌ اقتصادی غرب را امضا کرد/ مدودف: صلح به معنای پایان زلنسکی استاخبار،اخبار جدید،اخبار روز
کاخ ریاست جمهوری روسیه امروز سه‌شنبه اعلام کرد، ولادیمیر پوتین در واکنش به "اقدامات غیردوستانه برخی کشورهای خارجی و سازمان‌های بین‌المللی" اقدام به امضای فرمان اعمال تحریم‌های اقتصادی تلافی جویانه علیه این اقدامات کرده است.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز گزارش داد، این سند هیچ جزئیاتی در مورد اینکه کدام افراد یا نهادها ممکن است مشمول این تحریم‌ها قرار گرفته باشند، ارائه نمی‌کند.

 

بر اساس این فرمان، روسیه صادرات محصولات و مواد اولیه را به افراد و نهادهایی که تحریم کرده، ممنوع خواهد کرد.

 

روسیه همچنین به موجب این فرمان، معاملات با افراد و شرکت‌های خارجی را که تحت تحریم‌های تلافی جویانه روسیه قرار گرفته‌اند ممنوع می‌کند و به طرف‌های روسی اجازه می‌دهد به تعهدات خود در قبال آنها عمل نکنند.

 

بر اساس این فرمان، دولت روسیه ۱۰ روز فرصت دارد تا فهرستی از افراد و شرکت‌های خارجی را که باید تحریم شوند، تهیه و همچنین "معیارهای اضافی" را برای تعدادی از معاملاتی که ممکن است مشمول محدودیت شوند، تعریف کند.

  

مدودف: صلح به معنای پایان زلنسکی است

رئیس‌جمهوری سابق روسیه مدعی شد که ولودیمیر زلنسکی نیازی به معاهده صلح با اوکراین ندارد و دنبال این است که از غرب التماس پول و سلاح کند چرا که برای صلح پایان اوست.

اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

دمیتری مدودف، رئیس‌جمهوری سابق روسیه در گفت‌وگو با خبرگزاری راشا تودی گفت: ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین به التماس به غرب برای دریافت پول و سلاح ادامه می‌دهد تا نشان دهد که هنوز در بازی است و امید جهان لیبرال و آخرین سنگر دموکراسی اروپاست که خرس روسیه می‌خواهد آن را تکه‌تکه کند.

 

او گفت که معاهده صلح به معنای پایان کار زلنسکی است، پس این رئیس‌جمهوری اوکراین نمی‌خواهد جنگ تمام شود.

 

مدودف همچنین ابراز اطمینان کرد که رهبر اوکراین همچنان «گاه‌به‌گاه از (مردم اوکراین) به عنوان سپر انسانی استفاده» کرده و همزمان نسبت به جان آن‌ها ابراز نگرانی می‌کند.

 

او زلنسکی را به تلاش برای قتل روزنامه‌نگاران روسی، انتشار اخبار جعلی درباره عملیات ویژه نظامی روسیه و همچنین نادیده گرفتن جان شهروندان اوکراین متهم کرد و گفت، زلنسکی با صورتی اصلاح نشده و چشمانی که از شدت مصرف مواد هیجان‌آور برق می‌زند مقابل دوربین می‌ایستد.

 

این رئیس‌جمهوری روسیه گفت، زلنسکی هیچ راهی برای باقی ماندن در قدرت ندارد، مگر آنکه این موقعیت به خودی خود حفظ شود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------