اعتراضات در عراق در اعتراض به نتایج انتخابات | کمیته هماهنگی شیعیان عراق: خارجی‎ها نتیجه انتخابات را تغییر دادنداخبار،اخبار جدید،اخبار روز
مردم عراق بعد از ظهر امروز، یکشنبه در اعتراض به نتایج انتخابات پارلمانی به خیابان‌های شهرهای مختلف این کشور از جمله بغداد رفته و شعارهای ضد اسرائیلی و آمریکایی سر دادند.

به گزارش ایسنا، ساعاتی پس از اعلام رسمی نتایج انتخابات عراق، شمار زیادی از عراقی‌ها با رفتن به خیابان‌های بغداد مخالفت خود را با این نتایج اعلام شده از سوی کمیسیون انتخابات اعلام کردند.

 

اکنون این تظاهرات گسترده در بسیاری از مناطق عراق از جمله بصره، موصل المحمودیه، تلعفر و بغداد در جریان است.

 

تظاهرات کنندگان با بستن جاده‌ها و به آتش کشیدن لاستیک‌ها اعتراض خود را به نتایج انتخابات پارلمانی اخیر در این کشور اعلام کردند.

 

معترضان در بغداد پرچم‌های حسینی در دست داشته و شعارهای ضد اسرائیلی و ضد آمریکایی سر داده‌اند.

 

همزمان هیئت هماهنگی مقاومت عراق در بیانیه‌ای شدید اللحن اعلام کرد که معترضان حق تظاهرات داشته و به کسانی که حق آنها را مصادر کرده است، اعتراض می‌کنند.

 

در این بیانیه همچنین آمده که دستکاری در نتایج انتخابات از سوی ایادی خارجی و بروز تقلب در انتخابات تحت نظارت دولت، باعث شکست عملکرد کمیسیون انتخابات عراق و ناتوانی آن از ایستادگی در برابر اراده خارجی شده است.

 

کمیته هماهنگی شیعیان عراق: خارجی‎ها نتیجه انتخابات را تغییر دادند

دستان خارجی نتیجه انتخابات را ملعبه خود قرار دادند و این درحالی بود که دولت الکاظمی نیز بر این روند اشراف داشت. این رخدادها باعث به لبه پرتگاه رفتن عراق می‎شود.

 

مقاومت عراق در برابر طرح‌های خبیثانه خواهد ایستاد. نسبت به هرگونه تعرضی به الحشدالشعبی هشدار می‌دهیم. 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------