آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,پوتین و نتانیاهو

کرملین: پوتین و نتانیاهو ۲ اسفند درباره سوریه رایزنی می‌کنند

کاخ ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد: پوتین و نتانیاهو ۲ اسفند درباره سوریه در مسکو رایزنی می‌کنند. به گزارش مهر به نقل از رویترز، کاخ ریاست…


حمایت قاطع سنای آمریکا از رسانه‌ها در مقابل هجمه ترامپاخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

در راستای سیاست های ضد ایرانی دولت ترامپ، وزارت خارجه آمریکا خبر داد که تشکیل «گروه اقدام ایران» عصر امروز به وقت واشنگتن از سوی وزیر خارجه این کشور اعلام می شود.

به گزارش تسنیم، سنای آمریکا در اقدامی کاملا خلاف نظرات ترامپ، قطعنامه‌ای را تصویب کرد که در آن تصریح شده است رسانه‌ها «دشمن مردم نیستند.»

 

به نوشته نشریه هیل، این قطعنامه غیرالزام‌آور که با اجماع اعضای سنای آمریکا تصویب شده است، بر «نقش ضروری مطبوعات آزاد» تأکید کرده و در آن آمده است که حمله به رسانه‌ها به مثابه «تضعیف نظام‌مند اعتبار رسانه‌ها در کلیت آن و حمله به نهادهای دموکراتیک» دانسته شده است.

 

پیش‌نویس این قطعنامه از سوی سناتور برایان شاتز و سناتور چارلز شومر ارائه شده بود؛ با این حال در متن این قطعنامه اشاره مستقیمی به نام ترامپ نشده است، کسی که مطبوعات را «دشمن ملت» توصیف کرده بود.

 

این قطعنامه در شرایطی تصویب شده است که حملات و انتقادات متقابل رسانه‌های آمریکایی و رئیس جمهوری ایالات متحده شدت گرفته است.

 

بیش از 350 روزنامه و نشریه در سرتاسر آمریکا امروز پنجشنبه در اقدامی هماهنگ با انتشار سرمقاله‌هایی از رویکرد ترامپ در حمله به رسانه‌ها انتقاد کردند. محور تمامی این سرمقاله‌ها انتقاد و واکنش به عبارت ترامپ درباره رسانه‌ها است که آن‌ها را «دشمن مردم» خطاب کرده بود.

 

در مقابل نیز دونالد ترامپ طی پیامی در توئیتر نوشت: «رسانه‌های جعلی به حزب مخالف تبدیل شده‌اند و این برای کشور بزرگ ما بسیار بد است اما ما در حال پیروز شدن هستیم.»

 

ترامپ در توئیتی دیگر نوشت: «من خواهان چیزی بیشتر از آزادی رسانه در کشورمان نیستم. واقعیت این است که رسانه آزاد است که هر آنچه را که می‌خواهد بنویسد و بگوید اما بخش عمده‌ای از آن چیزی را که می‌گوید اخبار جعلی است و دستور العمل سیاسی را به پیش می برد یا تنها به دنبال آسیب رساندن به مردم است. صداقت پیروز خواهد شد.»

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------