ساختمان وزارت دارایی انگلیس به رنگ خون شداخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
کنشگران محیط زیست انگلیس روز پنجشنبه در اقدامی نمادین و در اعتراض به کم‌ توجهی سیاستمداران این کشور به وضعیت فوق‌العاده آب‌ و هوایی، رنگ قرمز به سمت ساختمان وزارت دارایی انگلیس پاشیدند.

اعضای گروه قیام علیه انقراض به عنوان برگزارکنندگان این حرکت اعتراضی می گویند که ادعای دولت لندن درباره مقابله با تغییرات آب و هوایی و حمایت از اکتشافات در حوزه سوخت‌ های فسیلی سازگار نیست.

 

آنها امروز با استفاده از یک خودروی آتش‌نشانی یک هزار و ۸۰۰ لیتر «خون مصنوعی» به سمت ساختمان قدیمی وزارت دارایی پاشیدند. در یک لحظه کنترل از دست آنها خارج شده و رنگ، خیابان را هم قرمز می کند.

 

پس از آن پلیس لندن وارد عملیات شده و ۵ نفر را به جرم خسارت به اموال عمومی دستگیر می کند.

 

کنشگران محیط زیست آوریل گذشته هم به مدت دو هفته حمل ونقل عمومی و رفت آمد عادی را در لندن مختل کردند.

 

آنها که خواهان رسیدگی فوری به وضع محیط زیست هستند در اقداماتی مانند بستن خیابان منتهی به پارلمان، چسباندن خود به قطارهای شهری و امثال آن، در رفت و آمد شهری اختلال ایجاد کردند.

 

این گروه علاوه بر اعلام رسمی وضع اضطراری، خواستار آن هستند که دولت از طریق تصویب قوانین الزام‌آور، افزایش روزافزون دی‌اکسید کربن را تا سال ۲۰۲۵ به صفر برساند؛ کاری که بعید است دولت پس از چراغ سبز نشان دادن به شرکت‌های نفتی برای حفاری نفت 'شل' موسوم به 'فرکینگ' بتواند با آن موافقت کند.

 

سازمان ملل متحد در گزارشی هشدار داده است که تنها ۱۲ سال برای جلوگیری از فاجعه گرم شدن زمین فرصت باقی‌ مانده است. دو هفته پیش میلیون‌ ها نفر در سراسر جهان در اعتراض به تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین در بزرگ‌ترین حرکت اعتراضی دست به تظاهرات زده و زنگ خطر وضعیت اضطراری را به صدا آوردند.

 

ایرنا

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------