استقبال نتانیاهو و اشکنازی از تصمیم امارات در لغو تحریم اقتصادی اسرائیلاخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
نخست وزیر و وزیر خارجه رژیم صهیونیستی از تصمیم امارات در لغو تحریم کالاهای تولید شهرک نشینان استقبال کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از القدس العربی، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونستی شنبه شب به تصمیم امارات درخصوص لغو تحریم کالاهای تولید اسرائیل واکنش نشان داده و آن را "گامی مهم در پیشبرد شکوفایی منطقه خاورمیانه توصیف کرد."

 

وی در توئیتی در این باره نوشت: "از تصمیم خلیفه بن زاید، رئیس امارات متحده در لغو تحریم کالاهای اسرائیلی و روابط اقتصادی با شهروندان اسرائیل استقبال میکنم. این گامی مهم در پیشبرد شکوفایی و صلح در منطقه است."

 

روز شنبه رئیس امارات با صدور دستوری قانون صادره در سال ۱۹۷۲ مبنی بر تحریم کالاهای اسرائیلی را لغو کرد؛ این اقدام پس از توافق صلح اخیر میان امارات و رژیم صهیونیستی اتخاذ شد.

 

خبرگزاری امارات اعلام کرد این دستور در چارچوب تلاش های دولت امارات برای گسترش همکاری دیپلماتیک و تجاری با اسرائیل صادر شد.

 

این قانون اجازه عقد قراردادهای تجاری، مالی و غیره با نهادها، موسسات و افراد اسرائیلی و نیز ورود و تبادل کالاها و انواع مختلف در این کشور و تجارت با اسرائیل را می‌دهد.

 

در همین راستا گابی اشگنازی وزیر خارجه اسرائیل هم اقدام امارات را "گامی مهم در مسیر صلح" دانست که دستاوردهای اقتصادی و تجاری "بزرگی" را برای مردم اسرائیل و امارات ایجاد کرده و به "تقویت ثبات در منطقه" می انجامد.

 

علاوه بر این قرار است از فردا دوشنبه  اولین پروازهای مستقیم میان تل آویو با ابوظبی از فرودگاه بن گوریون توسط شرکت شرکت هواپیمایی ال عال انجام شود.

 

در این پرواز هیات اسرائیلی بلند پایه و مسئولانی از آمریکا از جمله جارد کوشنر، داماد رئیس جمهوری این کشور حضور دارند.

 

از سوی دیگر وزیر کشاورزی اسرائیل در مصاحبه ای رادیویی اعلام کرد که اسرائیل برای پروژه های مشترک احتمالی که در بهبود امنیت غذایی امارات سهیم باشد مثل تصفیه آب و کشاورزی در اراضی بیابانی تلاش میکند.

 

وی گفت: ما با هزینه امارات و کمک کارشناسانمان می توانیم "گامی بزرگ" برداریم.

 

امارات و اسرائیل اخیرا هم همکاری در زمینه دفاعی ، پزشکی و گردشگری و تکنولوژی را آغاز کردند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------