مدیر اطلاعات ملی آمریکا: چین، روسیه و ایران دنبال دخالت در انتخابات ما هستنداخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
مدیر اطلاعات ملی آمریکا بار دیگر یکشنبه سه کشور چین، روسیه و ایران را به تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری کشورش متهم کرد.

«جان راتکلیف»، مدیر اطلاعات ملی آمریکا امروز یکشنبه بار دیگر ایران، روسیه و چین را به تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری کشورش متهم کرد.

 

وی گفت: «چین، روسیه، ایران و بازیگران دیگر همه برای دخالت یا اثرگذاری در انتخابات ما برای دستاورد خودشان تلاش می‌کنند. بنابراین می‌خواهم بگویم مسئله فقط به چین مربوط نیست.»

 

ماه پیش یک نهاد رسمی آمریکا پیش  در بیانیه‌ای رسماً ایران، روسیه و چین را به تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور متهم کرده بود.

 

در بیانیه‌ای که «ویلیام ایوانیا»، مدیر «مرکز ملی امنیت و ضداطلاعات»، از نهادهای زیرمجموعه «مدیر اطلاعات ملی» آمریکا منتشر کرده آمده بود: «کشورهای خارجی از تدابیر اثرگذار در رسانه‌های اجتماعی و سنتی برای اثرگذاری بر دیدگاه‌ها و ترجیحات رأی‌دهندگان آمریکایی، ایجاد تغییر در سیاست‌های آمریکا، دامن زدن به تفرقه‌ها و تضعیف اعتماد به روند دموکراتیک ما استفاده می‌کنند.»

 

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: «در حال حاضر، نگرانی ما در وهله اول از چین، روسیه و ایران است- اگرچه بقیه دولت‌‌ها و بازیگران غیردولتی هم می‌توانند به روند انتخاباتی ما ضربه بزنند.»

 

فارس

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------