امرالله صالح: من رئیس‌جمهور موقت افغانستان هستم | طالبان: تکذیب همکاری با حماساخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
معاون اول اشرف غنی در توییتی اعلام کرد طبق قانون اساسی سرپرست ریاست جمهوری است و به‌هیچ عنوان انحصار قدرت توسط طالبان را نخواهد پذیرفت.

به گزارش ایسنا، امرالله صالح، معاون اشرف غنی، رئیس‌جمهور فراری افغانستان همچنین در یک پیام صوتی گفت: چون رئیس جمهوری افغانستان از کشور فرار کرده و دیگر در داخل کشور نیست، طبیعتا او که در کشور است سرپرست قانونی و مشروع مقام ریاست جمهوری افغانستان است.

 

وی در ادامه گفت برای تحکیم این جایگاه با تمام رهبران سیاسی ، قومی و تمام اقشار کشور در حال مشاوره و رایزنی است.

 

معاون رئیس جمهوری افغانستان در ادامه گفت: به هموطنان‌مان اطمینان می‌دهم که به هیچ صورت انحصار قدرت را توسط یک گروه تروریستی نیابتی نمی‌پذیریم.

 

وی در پایان این فایل صوتی گفت که جنگ در افغانستان پایان نیافته، مبارزه و مقاومت در برابر طالبان ادامه دارد، مگر آن که شرایط به گونه‌ای باشد که همه ملت افغانستان در تعیین زعامت و در تعیین نوع نظام نقش داشته باشند.

 

 

سخنگوی طالبان: مصاحبه‌ای با شبکه‌های اسرائیلی انجام نداده‌ام

سخنگوی طالبان اعلام کرد که مصاحبه‌ای با هیچ شبکه اسرائیلی انجام نداده است.

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت عربی۲۱، سهیل شاهین، سخنگوی طالبان در شبکه "کان" در مصاحبه‌ای به سؤالاتی درباره حقوق اقلیت‌ها در افغانستان به ویژه یهودی‌ها جواب داد.

 

خبرنگار به وی گفت که در شبکه "کان" فعالیت می‌کند. در فایل صوتی صدای شاهین شنیده می‌شود که از خبرنگار می‌پرسد: از کدام تلویزیون هستی؟ وی پاسخ می‌دهد: کان نیوز.. کان نیوز.

 

این در حالی است که شاهین گفت که هیچ مصاحبه‌ای با رسانه‌های اسرائیلی انجام نداده است.

 

او می‌گوید: مردم نباید بترسند و فرار کنند. اجرای شریعت اسلام به منزله این نیست که مردم خواهند مرد. بلکه به معنای تحقق صلح و ثبات بیشتر است.

 

سهیل شاهین می‌افزاید: طرح ما نجات ملت افغانستان بدون ضرر به جان انسان‌هاست.

 

طبق این مصاحبه، سخنگوی طالبان ادامه می‌دهد: دلیل فرار مردم نمی‌فهمم. در گذشته به مدت ۲۰ سال با آمریکایی‌ها جنگیده‌ایم. اشعالگری که مردم آن را نخواستند بلکه مردم آزادی را خوستند نه سرکوب را.

 

او در این مصاحبه درباره موضع طالبان در قبال اقلیت‌ها از جمله یهودیانی که در کابل هستند و اینکه آخرین یهودی در کابل مانده، گفت: من هیچ آخرین یهودی را نمی‌شناسم. ما آزاری به اقلیت‌ها نمی‌رسانیم. طالبان حامی حقوق همگان درباره شعائر دینی هستند. سیک‌ها و هندوها در کشور هستند و شعایر دینی را آزادانه انجام می‌دهند.

 

شاهین درباره همکاری با حماس ضمن تکذیب هرگونه همکاری با حماس افزود: اگر حماس به ما از بابت آزادی کشور و پایان اشغالگری تبریک گفت، مشکلی ندارد اما ما همکاری با حماس در هیچ منطقه‌ای نداریم. 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------