آمریکا: ما با چین در وضعیت رقابت هستیم، نه بحران و مناقشه فرمانده ارشد نیروی فضایی آمریکا ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
یک فرمانده ارشد نیروی فضایی آمریکا گفت که ایالات متحده در وضعیت رقابت با چین قرار دارد، نه وضعیت بحران یا مناقشه. 

به گزارش ایرنا به نقل از اسپوتنیک، «چنس سالتسمن» رئیس عملیات‌های فضایی در نیروی فضایی آمریکا چهارشنبه در مصاحبه با پادکست «دیفنس وان» تاکید کرد: ما با چین در وضعیت رقابت هستیم و در وضعیت بحران یا مناقشه نیستیم. ما می‌خواهیم در وضعیت رقابت بمانیم.

 

این فرمانده آمریکایی گفت که چین در حال توسعه و آزمایش قابلیت‌های خود برای برتری یافتن بر تجهیزات و مزیت‌های آمریکا در فضاست.

 

وی افزود: چین هم عزم و قابلیت خود را در این باره نشان داده است. چینی‌ها از توان رباتیک ماهواره‌ای خود برای ربایش ماهواره‌ها و خارج کردن آنها از مدار استفاده کرده‌اند.

 

سالتسمن گفت که چین مجموعه‌ای از تسلیحات ضدماهواره را آزمایش کرده است که قادرند تجهیزات اطلاعاتی، شناسایی و نظارتی آمریکا را که در مدار پایینی زمین هستند، نابود کرده یا کور کنند.

 

ژنرال جیمز دیکینسون فرمانده نیروی فضایی ارتش آمریکا دسامبر گذشته گفت که کشورش با دقت فعالیت‌های فضایی چین و تهدید احتمالی تاسیسات فضایی آمریکا را به علت گردآمدن سریع زباله‌های فضایی در مدار پایین زمین رصد می کند.

 

همزمان با افزایش تنش‌ها میان ایالات متحده و چین بر سر تایوان و دریای جنوب چین و بازرگانی و فناوری، فعالیت‌های فضایی نیز به میزان فزاینده‌ای در حال تبدیل شدن به نقطه بالقوه بحرانی میان دو کشور است.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آیلتس,دوره آیلتس,ترجمه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023