وزارت دفاع روسیه رسما آزادسازی باخموت را اعلام کرد/ پوتین تبریک گفت وزارت دفاع روسیه ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
امروز یکشنبه، وزارت دفاع روسیه رسما اعلام کرد که نیروهای «واگنر» با پشتیبانی هوایی و توپخانه‌ای ارتش روسیه، شهر «آرتیوموفسک» (نام روسی باخموت) در جمهوری دونتسک را آزاد کردند. 

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که بعدازظهر ۲۰ مه، «آرتیوموفسک»  به طور کامل آزاد شد. آخرین بخش، آزاد سازی ساختمان چند طبقه " سامالیوت" بود.

 

وزارت دفاع روسیه خبر داد که از ۲۵ مه، خروج نیروهای روسیه را برای استراحت و بازآموزی آغاز خواهد کرد. نیروهای مسلح روسیه همچنین "خطوط دفاعی لازم" را ایجاد خواهند کرد.

 

آرتیموفسک (باخموت) در شمال شهر بزرگ گورلوفکا واقع شده است. این یک مرکز حمل و نقل مهم برای تامین تجهیزات گروه نیروهای اوکراینی در دونباس است. نبردهای شدید ماه‌ها در خارج از شهر ادامه داشت.

 

در این رابطه روز گذشته یوگنی پریگوژین، موسس گروه خصوصی نظامی روسیه موسوم به واگنر اعلام کرد نیروهای این گروه توانسته‌اند سرانجام پس از ماه‌ها نبرد کنترل شهر باخموت در شمال دونباس (شرق اوکراین متشکل از دونتسک و لوهانسک) را به دست بگیرند.

 

رئیس واگنر همچنین اعلام کرد نیروهای این گروه در تاریخ ۲۵ مه (۴ خرداد) از منطقه عقب نشینی کرده و کنترل شهر را به نیروهای ارتش روسیه می‌سپارند.

 

همچنین ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در پیامی آزادسازی شهر آرتیوموفسک (باخموت) در جمهوری دونتسک را به نیروهای واگنر و ارتش روسیه تبریک گفت و دستور داد تا نام قهرمانان این عملیات برای اعطای مدال افتخاری که سزاوار آن هستند، اعلام شود.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------