ادعای پوتین: ضد حمله اوکراین علیه روسیه شکست خورده است | واکنش وزیر دفاع ایتالیا ضد حمله اوکراین علیه روسیه,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
ولادیمیر پوتین بیان کرد: ما قطعا می‌توانیم بگوییم که ضد حمله اوکراین علیه روسیه آغاز شده است. 

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه اظهار کرد که استفاده از ذخایر استراتژیک نشان دهنده آغاز ضد حمله اوکراین علیه روسیه است.

 

وی افزود: ما قطعا می‌توانیم بگوییم که ضد حمله اوکراین علیه روسیه آغاز شده است.

 

رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد: نیروهای مسلح اوکراین به دلیل شجاعت سربازان روسی و سازماندهی صحیح نیروها در هیچ بخشی به اهداف خود نرسیدند.

 

پوتین خاطرنشان کرد: می‌توان گفت که تمام تلاش‌های ضد حمله‌ای که کی‌یف علیه روسیه انجام داد با شکست مواجه شد؛ اما پتانسیل تهاجمی نیروهای مسلح اوکراین همچنان حفظ شده است.

 

وی گفت: در روزهای اخیر، نیروهای مسلح اوکراین تلفات قابل توجهی را تجربه کرده‌اند که از رقم "کلاسیک" فراتر رفته است. طی چند روز گذشته شاهد تلفات سنگین در میان نیروهای رژیم اوکراین بوده‌ایم و مشخص است که در عملیات تهاجمی تلفات تقریباً سه به یک است، این امر کلاسیک است؛ اما در این وضعیت اعداد به طور قابل توجهی از این شاخص‌های سنتی فراتر می‌روند، در حال حاضر اعداد را دوباره نمی‌خوانم؛ اما آنها چشمگیر هستند.

 

روز گذشته سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه گفت که نیروهای ذخیره‌ اوکراینی که به طور ویژه آموزش دیده‌اند نتوانستند شبانه از خطوط دفاعی روسیه در منطقه زاپوریژیا عبور کنند. در مجموع، کی‌یف ۹۴۵ سرباز، ۳۳ تانک، ۲۸ خودروی جنگی پیاده نظام، ۳۸ خودروی جنگی زرهی، سه سامانه توپخانه خودکششی "کراب" و تسلیحات دیگری را روز پنج‌شنبه از دست داد.

 

پوتین خاطرنشان کرد که علل فاجعه‌ای که امروز اوکراین تجربه می‌کند چیزی جز محصول حوادث سال‌های گذشته نیست و مسؤولیت آن کاملا بر عهده رژیم کی‌یف است که در ابتدا با کودتا به قدرت رسید.

 

وزیر دفاع ایتالیا: نمی‌توان نتیجه ضدحمله اوکراین را پیش‌بینی کرد 

 گیدو کروستو وزیر دفاع ایتالیا گفت که نتیجه ضدحمله اوکراین علیه روسیه را نمی‌توان با قطعیت پیش‌بینی کرد.

 ضد حمله اوکراین علیه روسیه,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

به گزارش ایرنا به نقل از تاس، کروستو جمعه شب اظهار کرد: غیرممکن است در این لحظه بتوان گفت که در هفته‌های آینده چه رخ خواهد داد. روسیه خطوط دفاعی مستحکمی ایجاد کرده و از لحاظ تعداد نیروها و تجهیزات برتری دارد.

 

وی افزود: تلاش اوکراین برای باز پس‌گیری سرزمین‌هایش با سوالات و ابهامات زیادی روبرو است و اوکراینی‌ها این را می‌دانند، به همین دلیل است که خواستار دریافت جنگنده شده‌اند.

 

کروستو تاکید کرد: آسان‌ترین راه برای پایان جنگ ، رسیدن به صلح است و کسانی که خواهان پیروزی هستند، بدانند که این کار غیرممکن است.

 

وزیر دفاع ایتالیا اذعان کرد که «توضیح و درک این مساله دشوار است» که چگونه می‌تواند با تامین سلاح برای یکی از طرف‌های مناقشه به صلح رسید.

 

به گفته وی، روند صلح ممکن است زمانی آغاز شود که آتش‌بس برقرار شده باشد. اما تخریب سد کاخوفکا این راه‌حل را غیرممکن کرده است.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------