دستور وزیر جنگ اسرائیل به ادامه عملیات تهاجمی علیه غزه وزیر جنگ رژیم صهیونیستی,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز(شنبه) دستور به تمرکز بر روند ساقط سازی موشک‌های شلیک شده از جانب غزه به سوی اسرائیل را صادر کرد و بر ادامه حملات تهاجمی به مواضع جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد. 

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم،‌ بنی گانتس وزیر جنگ اسرائیل امروز در جلسه‌ امنیتی با فرماندهان عالی رتبه اسرائیل بر ادامه حملات به مواضع جنبش جهاد اسلامی فلسطین در غزه تاکید و دستور هدف قرار  دادن منشاء شلیک موشک‌ها را صادر کرد.

 

در بیانیه صادره از دفتر بنی گانتس آمده است که وی با حضور در جلسه‌ای مرکب از رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، مدیرکل وزارت دفاع، رئیس بخش اطلاعات، رئیس بخش عملیات، هماهنگ کننده عملیات و رئیس بخش سیاسی-امنیتی در وزارت جنگ، دستور ادامه یافتن عملیات تهاجمی علیه جنبش جهاد اسلامی فلسطین در غزه را صادر کرد.

 

آویو کوخافی، رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرده بود که عملیات نیروهای اسرائیل در نوار غزه تشدید خواهد شد.

 

گادی یارکونی، رئیس شورای منطقه‌ "اشکول" اسرائیل به نوبه خود گفت: به ارتش آزادی عمل در غزه می‌دهیم، اما نمی‌توانیم بپذیریم که هر ۶ ماه یک عملیات دو تا سه هفته طول بکشد، بنابراین ارتش اکنون باید به شدت ضربه بزند و بازدارندگی را افزایش دهد.

 

در همین راستا خبرنگار روسیا الیوم از حرکت مستمر خودروهای ارتش رژیم صهیونیستی در حوالی دروازه ابومطبق در شرق رفح خبر داد.

 

یائیر لاپید، نخست وزیر اسرائیل جمعه ، پس از چند روز تبادل تهدید بین رهبری اسرائیل و "جهاد اسلامی"، پس از بازداشت بسام السعدی یکی از رهبران این جنبش توسط مقامات اسرائیلی، آغاز عملیات نظامی در نوار غزه را برای از بین بردن "تهدیدهای قریب الوقوع" از نوار غزه اعلام کرد.

 

به گفته وزارت بهداشت فلسطین نوار غزه، تجاوزات رژیم صهیونیستی منجر به کشته شدن بیش از ۱۲ فلسطینی از جمله یک دختر، یک زن و یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی و مجروح شدن ۸۴ نفر دیگر شد.

 

 وزیر جنگ رژیم صهیونیستی,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

در پاسخ به این تجاوز، سرایا القدس در بیانیه‎‌ای اعلام کرد که تل‌آویو، فرودگاه بن گوریون، اسدود،‌ بئر السبع، عسقلان، نتیفوت و سدیروت را با بیش از ۶۰ موشک هدف قرار داده است.

 

به دنبال این حملات سرایا القدس،‌ ممنوعیت پروازهای غیرنظامی بر فراز جنوب اسرائیل اعمال شد و آژیرهای خطر در شرق تل آویو به صدا در آمدند.

 

ارتش اسرائیل همچنین اعلام کرد سواحل ریشون لزیون و همچنین سواحل عسقلان، اشدود، بالماخیم، زکیم و نتزانیم را به دلیل ادامه شلیک موشک‌ها از غزه بسته است.

 

 وزیر جنگ رژیم صهیونیستی,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------