آخرین اخبار بین الملل

ترامپ،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل

واکنش تمسخرآمیز ترامپ به گاف‌های مکرر بایدن

دونالد ترامپ گاف‌های متعدد جو بایدن طی کنفرانس مطبوعاتی را مسخره کرد. به گزارش ایلنا، «دونالد ترامپ»، نامزد جمهوری‌خواهان، گاف‌های متعدد جو…

بلینکن: واشنگتن تا اتمام آزادی همه اسرای اسرائیلی آرامش ندارد بلینکن,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
«واشنگتن تا زمانی که تمامی گروگان‌های (اسرای) اسرائیل آزاد نشده و به خانه بازنگردند آرامش خاطر پیدا نخواهد کرد. از سوی دیگر برقراری این آتش‌بس باعث افزایش ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه، بازسازی این منطقه و استقرار یک صلح پایدار خواهد شد.» 

 به گزارش فرارو؛  آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا با بی توجهی به قتل عام هولناک صهونیست‌ها در اردوگاه النصیرات در نواز غزه که بر اساس گزارش‌ها ۲۱۰ شهید و بیش از ۴۰۰ مجروح برجای گذاشت از عملیات روز شنبه ارتش رژیم صهیونیستی در این اردوگاه ابراز خشنودی کرد و رفت: واشنگتن تا زمانی که تمامی گروگان‌های (اسرای) اسرائیل آزاد نشده و به خانه بازنگردند آرامش خاطر پیدا نخواهد کرد.

 

وزیر خارجه آمریکا در آستانه دور جدید سفر‌های خود به خاورمیانه در اظهاراتی مدعی شد که طرح صلح جو بایدن رئیس جمهور آمریکا هم به نفع فلسطینیان و هم به نفع رژیم صهیونیستی است و منافع هر دو طرف را در بر دارد.

 

وزیر خارجه آمریکا با تاکید مجدد بر فواید پذیرش طرح صلح بایدن برای برقراری آتش‌بس در غزه، ادعا کرد: پیشنهاد بایدن برای پایان درگیری در غزه هم برای فلسطینیان خوب است و هم باعث آزادی گروگان‌های (اسرای) باقی مانده اسرائیل خواهد شد.

 

بلینکن در ادامه با بی توجهی به قتل عام هولناک صهونیست‌ها در اردوگاه النصیرات در نواز غزه که بر اساس گزارش‌ها ۲۱۰ شهید و بیش از ۴۰۰ مجروح برجای گذاشت از عملیات روز شنبه ارتش رژیم صهیونیستی در این اردوگاه ابراز خشنودی کرد و گفت: واشنگتن تا زمانی که تمامی گروگان‌های (اسرای) اسرائیل آزاد نشده و به خانه بازنگردند آرامش خاطر پیدا نخواهد کرد.

 

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه آتش‌بس می‌تواند منجر به آزادی تمامی اسرای رژیم صهیونیستی شود، تاکید کرد: از سوی دیگر برقراری این آتش‌بس باعث افزایش ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه، بازسازی این منطقه و استقرار یک صلح پایدار خواهد شد.

 

وزیر خارجه آمریکا همچنین بدون اشاره به کارشکنی‌های مقام‌های رژیم صهیونیستی در روند استقرار آتش‌بس در غزه، حماس را سرزنش و ادعا کرد: در حال حاضر تنها طرفی که مانع رسیدن به یک آتش‌بس پایدار در غزه محسوب می‌شود، حماس است.

 

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا ۳۱ می ۲۰۲۴ برابر با ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ و در آستانه انتخابات ۵ نوامبر سال جاری (۱۵ آبان ماه ۱۴۰۳) اعلام کرد که اسرائیل پیشنهاد جدیدی برای برقراری آتش‌بس و تبادل اسرا ارائه کرد که از طریق قطر به حماس ارائه شده است و از طرفین خواست این فرصت را از دست ندهند و بر سر این پیشنهاد به توافق برسند.

 

رئیس جمهور دموکرات ایالات متحده آمریکا که به دلیل حمایت‌هایش از اسرائیل در جنگ کنونی غزه در داخل و خارج از آمریکا تحت فشار نهاد‌های بین المللی و افکار عمومی جهانی است، تصریح کرد: پیشنهاد جدید اسرائیل نقشه راه برای آتش بس پایدار و آزادی همه گروگان‌ها (اسیران) است.

 

طرح سه مرحله‌ای که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا معرفی کرد، شامل:

 

مرحله اول: ۶ هفته طول می‌کشد که شامل آتش بس کامل، خروج نیرو‌های اسرائیلی از تمام مناطق پرجمعیت غزه، آزادی تعدادی از اسیران از جمله زنان، سالمندان و مجروحان در ازای آزادی صد‌ها اسیر فلسطینی است. گروگان‌های (اسیران) آمریکایی در این مرحله آزاد می‌شوند.

 

بقایای اسیران مرده به آغوش خانواده‌هایشان بازخواهد گشت. غیرنظامیان فلسطینی به خانه‌های خود در محله‌های غزه از جمله در شمال باز خواهند گشت. کمک‌های بشردوستانه با ورود ۶۰۰ کامیون روزانه به غزه افزایش خواهد یافت. صد‌ها هزار چادر توسط جامعه بین المللی توزیع خواهد شد.

 

مرحله دوم: شامل تبادل همه گروگان‌های (اسیران) زنده باقی مانده از جمله سربازان مرد، همراه با خروج کامل سربازان اسرائیلی از غزه است.

 

مرحله سوم: شامل آغاز طرح بازسازی بزرگ غزه و بازگرداندن نهایی بقایای اسرا خواهد بود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------