آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

اظهارات «چاووش‌اوغلو» علیه ارتش سوریه

وزیر خارجه ترکیه به «هدف قرار گرفتن مقر دیده‌بانی ارتش این کشور در ادلب توسط ارتش سوریه» واکنش نشان داد و گفت که آنکارا به این اقدام ارتش…


اعتراف رئیس‌جمهور سودان به رشوه‌خواری اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,عمر البشیر
عمر البشیر به گرفتن رشوه و پولشویی اعتراف کرد. 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه «الجریده»، عمر البشیر رئیس جمهور سابق سودان به گناه خود در گرفتن رشوه و پولشویی و سوء استفاده از مقام خود اعتراف کرد.

 

رئیس جمهور سابق سودان که از این مقام برکنار شده بود اتهامات مطرح شده علیه خود را پذیرفت. او گویا نام دیگر کارمندان عالیرتبه که در رشوه‌خواری و فساد دست داشته‌اند را افشا کرده است.

 

به نوشته روزنامه نامبرده، دادستان کل کشور با آغاز پرونده جدید علیه البشیر موافقت کرده است که با کودتای نظامی سال ۱۹۸۹ مرتبط است که در نتیجه آن، سیاستمدار به حکومت رسید.

 

۱۱ ماه آوریل در سودان کودتا شد و البشیر، رئیس جمهور کشور که تقریبا ۳۰ سال در سودان حکومت کرده بود سرنگون شد و دولت منحل گشت و کار قانون اساسی متوقف شد. نظامیان شورای عالی نظامی تشکیل دادند که وضعیت فوق العاده و مقررات منع رفت و آمد را اعلام کرده است.

 

بنا به اطلاعات رسانه‌ها دادستانی سودان ۶ میلیون یورو و ۳۵۱ هزار دلار و ۵ میلیارد فونت سودانی (حدود ۱۰۵ میلیون دلار) را ضبط کرده است. این پول‌ها به بانک مرکزی کشور منتقل شده‌اند.

 

عصر  ایران  

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------