آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل

پنتاگون: جنگنده ونزوئلایی هواپیمای ما را تهدید کرده است

وزارت دفاع آمریکا طی بیانیه‌ای مدعی شد یک فروند هواپیمای شناسایی نیروی دریایی این کشور از سوی یک جنگنده ونزوئلایی تهدید شده است. به گزارش…


پوتین: جهان به نقطه خطرناکی رسیده است اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,پوتین
رئیس جمهوری روسیه خاطرنشان کرد: جهان به نقطه خطرناکی رسیده است و روابط بین المللی در حال تزلزل است. 

ولادیمیر پوتین امروز دوشنبه در پیامی به پنجمین همایش علمی-کارشناسی بین المللی «دیدگاههای پریماکوف» خاطرنشان کرد: در این شرایط تشدید رویارویی‌ها و پیشبرد خودخواهان منافع اقتصادی خود ازجمله با راه انداختن جنگ تجاری و استفاده از ابزار تحریمی از طرف برخی کشورها، باید به طور مشترک راههای جایگزین واقعی و قابل اجرا جستجو کرد.

 

وی خطاب به شرکت کنندگان در همایش بین المللی دیدگاه‌های پریماکوف افزود: باید حالت‌های سازنده برای حل مسائل مهم منطقه‌ای و جهان یافت؛ اطمینان دارم بحث‌های شما در این زمینه بسیار سودمند خواهد بود.

 

همایش پریماکوف که توسط انستیتو اقتصاد جهانی و مناسبات بین المللی پریماکوف برگزار می‌شود جایگاه قابل توجهی در بین کنفرانس‌های بین المللی دارد و توجه سیاستمداران، دیپلمات‌ها، دانشمندان، کارشناسان و خبرنگاران برجسته از کشورهای مختلف جهان را جلب می‌کند و امسال بیش از ۵۰۰ نفر از بیش از ۳۰ کشور جهان در آن حضور دارند.

 

رئیس جمهوری روسیه در ادامه پیام خود با اشاره به اهمیت و ضرورت میراث سیاسی پریماکوف در عرصه سیاسی، آن را امری طبیعی خواند و افزود: زیرا که پایه و اساس جهان بینی این چهره سیاسی و متفکر برجسته ارزش‌های بنیادینی همچون انسان دوستی و مسئولیت پذیری درباره سرنوشت جهان و دفاع از منافع ملی و میهنی و احترام به منافع کشورهای دیگر نهفته است.

 

در ادامه پیام پوتین به وخامت اوضاع امنیتی و ثبات بین المللی و بدتر شدن وضع سیستم کنترل تسلیحات و بحران در شکل کنونی جهانی شدن و سو استفاده برخی کشورها و حمایت بی رویه آنان از اقتصاد خود نیز اشاره شده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------