دادخواستی در آمریکا علیه برادر امیر قطر به جرم تحریک برای قتل اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,برادر امیر قطر
روزنامه تایمز انگلیس گزارش داد براساس دادخواستی در آمریکا علیه برادر ناتنی امیر قطر وی به درخواست از بادیگارد شخصی‌اش برای کشتن دو تن متهم است. 

به گزارش ایسنا، این روزنامه نوشت، براساس این دادخواست که دو تن از کارمندان سابق شیخ خالد بن حمد آل ثانی، برادر ناتنی امیر قطر در دادگاه ایالت فلوریدای آمریکا ارائه کردند، شیخ خالد پس از اینکه ماتیو پیتارد، بادیگارد شخصی‌اش همکاری در فعالیت جنایی را رد کرد، او را برکنار کرد.

 

پیتارد می‌گوید، از سپتامبر ۲۰۱۷ تا ژوئیه ۲۰۱۸ برای شیخ خالد کار می‌کرد و در ماه سپتامبر و نوامبر ۲۰۱۷ شیخ خالد از وی خواست یک مرد و زن را بکشد و او این درخواست را رد کرد.

 

طبق این دادخواست، شیخ خالد و تیم امنیتی او یک شهروند آمریکایی را در یکی از مقر‌های وابسته به خود در قطر بازداشت کردند. پیتارد می‌گوید، او به همراه دو مسئول آمریکایی کمک کرده است تا فرد بازداشتی در امنیت به کشورش بازگردد.

 

پس از اینکه شیخ خالد در جریان مداخله پیتارد در آزاد کردن فرد بازداشتی قرار گرفته از او خواسته تا شهروند آمریکایی را بازگرداند و او را تهدید کرده است که اگر این کار را نکند، بهای سنگینی را خواهد پرداخت و به همراه خانواده‌اش کشته می‌شود.

 

پیتارد در ادامه گفت، شیخ خالد در ماه ژوئیه وی را از طریق تهدید با سلاح مجبور به امضای استعفانامه خود کرد.

 

اما کارمند دوم شیخ خالد، ماتیو آلنده، شهروند آمریکایی است که از اکتبر ۲۰۱۷ تا فوریه ۲۰۱۸ برای او به عنوان پرستار کار می‌کرده است. او می‌گوید، سه هفته متوالی بدون حقوق برای شیخ خالد کار کرده و به اجبار از خروج وی از مقر شیخ در دوحه ممانعت به عمل آمده و در نهایت ناگزیر به فرار شده است.

 

روزنامه تایمز نوشت، یکی از مشاوران شرکت KH Holding وابسته به شیخ خالد گفت، امیر قطر از این دادخواست اطلاعی نداشته و درباره آن واکنشی نشان نداده است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------