مشاور نخست وزیر عراق: عبدالمهدی احتمالا نخست‌وزیر دولت انتقالی شود اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,مشاور نخست وزیر عراق
مشاور نخست وزیر عراق امروز شنبه احتمال داد که عادل عبدالمهدی مسئولیت دولت انتقالی را در سایه افزایش تظاهرات اعتراض آمیز برعهده بگیرد. 

 به  گزارش تسنیم؛«لیث کبة» مشاور عادل عبدالمهدی در گفت‌وگو با شبکه «NPR» آمریکا اظهار داشت معتقدم فشار ممکن است افزایش یابد، مسئله در حال حاضر مربوط به تعیین جزئیات است، معتقدم در نهایت، وی(عبدالمهدی) عملیات انتقالی را برعهده خواهد گرفت.

 

وی خاطر نشان کرد تمام توجهات و تلاش‌ها در حال حاضر بر ایجاد جایگزین و نجات کشور و جلوگیری از رفتن به سمت درگیری سیاسی خشن متمرکز است.

 

وی افزود عبدالمهدی یک سال پیش به نخست وزیری رسید، زیرا گروه‌های سیاسی نتوانستند درباره کسی که باید کشور را اداره کند، در میان خود به توافق برسند و در نهایت گزینه توافقی را پیدا کردند که عادل عبدالمهدی نخست وزیر کنونی است. وی افزود آنچه اکنون رخ داده، این است که این معترضان جوان، جزئی از هیچ حزب یا گروه سیاسی نیستند و مطالبات آنها بسیار ساده است و آنها این موازنه را بر هم می زنند و البته تمام تلاش‌های صورت گرفته برای مهار تظاهرات نتیجه نداشته است.

 

کبه خاطر نشان کرد خواسته‌های تظاهرات کنندگان از بحث شغل و بهبود شرایط به تغییر دولت و نخست وزیر تغییر کرده است، تظاهرات کنندگان اکنون به قوانین انتخابات نگاه می‌کنند و حتی بحث نفوذ خارجی در کشور را بررسی می‌کنند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------