پایان تشریح اتهامات ترامپ؛ نوبت به وکلای مدافع رسید اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل , ترامپ
فرصت سه روزه دادستان‌های استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شامگاه جمعه با این درخواست از سناتورها به پایان رسید که با فراخواندن شاهدان، محکمه‌ای منصفانه برگزار کنید. 

اعضای هیات مدیران استیضاح منتخب مجلس نمایندگان شامگاه جمعه آخرین فرصت از ۲۴ ساعت خود را برای تشریح ابعاد تخلف دونالد ترامپ به ویژه "اخلال در کار کنگره" سپری کردند و به این ترتیب، نشست بعدی محکمه سنا ساعت ۱۰ صبح شنبه به وقت محلی با شروع دفاعیات وکلای مدافع ترامپ برگزار می شود.

 

جیسون کرو از کلرادو به عنوان یک عضو مدافعان استیضاح، نشست امروز را با تکیه بر چگونگی توقیف کمک‌های نظامی مصوب کنگره برای اوکراین از سوی رئیس جمهوری آمریکا آغاز کرد که به نظر می رسد وکلای دفاع ترامپ قصد داشتند آن را به انتقاد بگیرند که این کمک‌ها ارسال شده است.

 

هاکیم جفریس دیگر عضو این هیات هفت نفره، بر این نکته تاکید کرد که رئیس جمهوری آمریکا سخت کوشیده است تا این سوء رفتار خود را بپوشاند.

 

وی، ترامپ را به تقلب متهم کرد و افزود: او این کار را کرد و پس از آن به سختی کوشید تا لاپوشانی کند.

 

جمع بندی سه روز بازخوانی پرونده اتهامی دونالد ترامپ که جمعا ۲۴ ساعت به طول کشید، توسط آدام شیف رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان و سرپرست هیات مدیران استیضاح انجام شد.

 

وی از سناتورها خواست تا به آمریکایی ها یک محکمه منصفانه بدهید و افزود برای جمع کردن پرونده استیضاح عجله نداشته باشند و اجازه دهند شاهدان در محکمه حضور یابند.

 

عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا ادامه داد: این مساله برای رقابت در خرید بلیط پارکینگ یا یک پرونده سرقت از مغازه نیست، این پرونده با جرایم و تخلفات بالا است.

 

شیف اضافه کرد: برگزاری یک دادگاه منصفانه که هم برای رئیس جمهوری و هم برای مردم آمریکا منصفانه باشد، چقدر طول می کشد؟ آمریکایی ها با طولانی شدن آن موافق نیستند اما محرومیت از حقیقت را نخواهند بخشید.

 

وی بار دیگر خطاب به سناتورها گفت من از شما عاجزانه درخواست می کنم که به آمریکا فرصت یک محکمه منصفانه بدهید. ارزش آن را دارد.

 

رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا افزود معتقدم آمریکا فراتر از این بخش زشت از تاریخ ما خواهد بود اما اجازه دادن به رئیس جمهوری ترامپ برای این ادعا که قانون اساسی می گوید او می تواند هرآنچه می خواهد را انجام دهد، یک زخم بی پایان به کشور ما خواهد بود.

 

بر اساس آنچه که یکی از وکلای مدافع ترامپ در پایان چهارمین روز محکمه استیضاح گفته است، آنها روز شنبه به مدت سه ساعت، بخش نخست دفاعیات خود را مطرح خواهند کرد.

 

مطابق قطعنامه روند استیضاح در مجلس سنا، ادامه این دفاعیات در روز دوشنبه انجام خواهد شد.

 

وکلای مدافع ترامپ هم ۲۴ ساعت در سه روز فرصت دارند تا نسبت به اقدامات وی در رسوایی "اوکراین گیت" و ممانعت از حضور شاهدان و ارائه مدارک به روند تحقیقات که منجر به "اخلال در کار کنگره" شده است، دفاع کنند.

 

انتظار می رود آنها همچون ترامپ، تماس تلفنی ۲۵ ژوئیه با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین را یک تماس کاملا حرفه‌ای و عالی قلمداد کنند.

 

بر اساس آنچه که شاهدان مطرح کرده اند، ترامپ از طریق رودی جولیانی وکیل شخصی خود، به رئیس جمهوری اوکراین فشار آورده است تا علیه بایدن‌ها که رقیب اصلی انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۰ محسوب می شوند، تحقیقات مالی به عمل آورد تا به این صورت، پرونده فساد برای آنها تشکیل دهد.

 

ترامپ برای این کار، کمک نظامی مصوب کنگره برای اوکراین را منوط به این کار کرده بود که به گفته دادستان‌های پرونده استیضاح، پس از آنکه کنگره متوجه این موضوع شده است، از این کمک‌ها رفع توقیف کرده است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------