آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,عراق

منع آمد و شد در عراق با حمایت مالی از مردم ادامه دارد

کمیته عالی بهداشت و سلامت ملی عراق به ریاست عادل عبدالمهدی روز سه‌شنبه از تمدید قوانین منع عبور و مرور تا هجدهم ماه جاری میلادی برای…


تشدیداقدامات سرکوبگرانه ولیعهد عربستان/۲۹۸مقام دولتی بازداشت شدند اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,ولیعهد عربستان
وبگاه خبری «میدل ایست آی» در گزارشی عملیات اخیر تصفیه و برکناری مقامات حکومتی به دست ولیعهد سعودی را بی محاباترین اقدام وی در مسیر تکیه زدن بر منصب پادشاهی می داند. 

به گزارش مهر به نقل از وبگاه میدل ایست آی، عربستان سعودی روز یکشنبه اعلام کرد که صدها تن از مقامات حکومتی از جمله مأموران نظامی و امنیتی را به اتهام رشوه خواری و سو استفاده از منصب دولتی بازداشت کرده است و تأکید کرد که بازپرسان اتهامات آنان را مطرح می‌کنند.

 

این در حالی است که در سال ۲۰۱۷ نیز دولت ریاض در اقدامی سرکوبگرانه شماری از نخبگان اقتصادی و سیاسی پادشاهی عربستان را در هتل «ریتز- کارلتون» ریاض دستگیر کرد.

 

از سوی دیگر، وبگاه خبری میدل ایست آی اوایل ماه میلادی جاری گزارش داد که سرکوب گسترده‌ای هم اکنون به دست «محمد بن سلمان» ولیعهد کنونی عربستان در حال انجام است که بی محاباترین اقدام وی برای کسب قدرت بشمار می‌رود.

 

یک نهاد ضد فساد در عربستان موسوم به «نزهه» روز یکشنبه در یک پیام توئیتری اعلام کرد که این نهاد ۲۹۸ نفر از مقامات حکومتی عربستان را به جرایمی همچون رشوه خواری، اختلاس، سو استفاده از قدرت دستگیر و علیه آنان اعلام جرم کرده است.

 

در میان افراد دستگیر شده، هشت تن از مأموران وزارت دفاع عربستان حضور دارند که به رشوه خواری و پولشویی در فاصله سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵ متهم هستند و همچنین ۲۹ مقام وزارت کشور عربستان در استان شرقی از جمله سه سرهنگ، یک ارتشبد و یک سرتیپ دستگیر شده اند.

 

همچنین دو قاضی به اتهام دریافت رشوه به همراه ۹ مقام متهم به فساد در «دانشگاه المعرفه» ریاض دستگیر شدند.

 

این نهاد از ارائه نام افراد دستگیر شده و سایر جزئیات پرونده‌های آنان خودداری کرد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------