هندوستان تایمز: رییس جمهوری افغانستان در قرنطینه قرار گرفت اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,اشرف غنی
روزنامه هندوستان تایمز روز سه شنبه نوشت: بعد از مثبت اعلام شدن ابتلای کارمندان ریاست جمهوری افغانستان به ویروس کرونا، اشرف غنی نیز خود را قرنطینه کرده است.

به گزارش ایرنابه نقل ازاین روزنامه هندی، یک مقام ارشد دولتی افغانستان گفت: آزمایش ابتلای حداقل ۲۰نفر از کارمندان کاخ ریاست جمهوری به بیماری کووید ۱۹ مثبت بوده است.  

 

هنوز مشخص نیست که آیا غنی با هر یک از کارمندان کاخ ریاست جمهوری افغانستان در کابل در تماس بوده است و یا  آزمایش داده است؟  

 

کاخ ریاست جمهوری افغانستان از اظهار نظر در مورد این موضوع خودداری کرده است. اما بنا به گزارش‌ها، غنی ۷۰ ساله خود را قرنطینه کرده است، اگرچه هنوز هم هر روزه با برخی از مقامات ارشد ملاقات می‌کند.  

 

به دنبال شیوع ویروس کرونا در کابل پایتخت افغانستان محدودیت‌هایی برای مقابله با کرونا به اجرا گذاشته شده و همه نهادهای دولتی تعطیل شده است.  

 

بر اساس آمارهای رسمی، تاکنون ابتلای ۹۳۳ نفر به کرونا در افغانستان تایید شده است. همچنین ۳۳ نفر نیز به دلیل این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.  

 

ناظران معتقدند که افغانستانی دسترسی محدودی به آزمایش‌های کرونا دارد و احتمالاً شمار واقعی مبتلایان بیش از این ارقام است.  

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی