آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

ترکیه رسما به افغانستان ورد کرد؛همکاری با آمریکا برای حفاظت از کابل

وزیر دفاع ترکیه گفت که نیروهای مسلح کشورش در حال مذاکره با هیات آمریکایی برای تأمین امنیت فرودگاه بین المللی حامد کرزی در پایتخت افغانستان…

رهبر کره شمالی در حال رتق و فتق امور کشور است اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,کیم جونگ اون
وزارت وحدت کره جنوبی اعلام کرد که «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی بر اساس گزارش های موجود به طور معمول در حال رتق و فتق امور کشور است.

به کزارش ایرنا، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی روز سه شنبه به نقل از این وزارتخانه آورده است رسانه های کره شمالی روزانه گزارش هایی درباره رهبر کره شمالی و رسیدگی او به مسایل کشوری منتشر می کنند.

 

همزمان «کیم ایون چول» وزیر وحدت کره جنوبی هم در مصاحبه ای تاکید کرد که بر اساس گزارش این رسانه ها ، شرایط عادی به نظر می رسد و رهبر کره شمالی زمام کار را در اختیار دارد.

 

اگرچه کیم در دو هفته گذشته در ملاء عام ظاهر نشده است اما رسانه های کره شمالی برنامه کاری روزانه وی را همچنان منتشر می کنند.

 

وزیر وحدت کره جنوبی تصریح کرد که پس از حضور رهبر کره شمالی در نشست دفتر سیاسی، رسانه های کره شمالی همواره برنامه های کاری «کیم جونگ اون» را منتشر کرده اند و اوضاع کشور طبق معمول در جریان است.

 

رسانه های کره شمالی این روزها درباره مکان رهبر کره شمالی و سلامت وی گزارشی نداده اند اما اخبار مربوط به ارسال هدایای مردمی و نامه های دیپلماتیک از سوی وی را منتشر کرده اند.

 

در این مدت رسانه های غربی و منطقه گزارش هایی در باره رهبر کره شمالی منتشر و احتمالاتی چون عمل جراحی ، زخمی شدن در آزمایش موشکی ، مرگ مغزی و حتی درگذشت کیم جونگ اون منتشر کرده اند که صحت هیچیک تایید نشده است.

 

خبرگزاری کره شمالی دیروز دوشنبه گزارش کرد که رهبر کره شمالی یک پیام تبریک برای رییس جمهوری آفریقای جنوبی ارسال کرده است. 

 

کانگ کیونگ وا وزیر خارجه کره جنوبی در نشست پارلمانی گفت که هیچ مورد غیرعادی از کره شمالی دیده نشده است کشورش همه تحولات را به طور دقیق زیر نظر دارد و اخبار مربوط به رهبر کره شمالی را رصد می کند.

 

  

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی