X

آخرین اخبار بین الملل


سخنگوی دفتر سیاسی طالبان،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل

طالبان: آتش‌بس را تمدید نمی‌کنیم

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر تصریح کرد که آتش‌بس سه روزه که به مناسبت عید فطر اعلام گردید، تمدید نخواهد شد. به گزارش تسنیم، «محمد نعیم»…

وزیر خارجه آلمان: رژیم‌های سرکوبگر از کروناویروس سوء استفاده می‌کنند اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,وزیر خارجه آلمان
وزیر خارجه آلمان از محدودیت‌هایی که به بهانه بحران کرونا برای حقوق بشر در کشورهای مختلف جهان ایجاد شده ابراز نگرانی کرد. او گفت: ما به‌طرز نگران‌کننده‌ای شاهد آن هستیم که بحران کرونا اقتدارگرایی را تقویت می‌کند.

به گزارش ایسنا، هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان که در پارلمان این کشور سخنرانی می‌کرد گفت، بحران کرونا پیامدهای چندگانه وخیمی در پی دارد. او به عنوان مثال به سرکوب و آزار فزاینده روزنامه‌نگاران اشاره کرد.

 

ماس اضافه کرد: حتی در همین قلب اروپا ما شاهد هستیم که از اقدامات اضطراری برای مقابله با بحران کرونا، در جهت "محدود کردن حقوق شهروندی و حکمرانی قانونمند" سوءاستفاده می‌شود.

 

به گزارش دویچه وله، وزیر خارجه آلمان از آغاز نظارت سیستماتیک کمیسیون اتحادیه اروپا بر تدابیر اضطراری مرتبط با بحران کرونا در کشورهای عضو اتحادیه اروپا استقبال کرد. این نظارت پیش از هر کشور دیگر شامل مجارستان می‌شود. پارلمان مجارستان اختیارات گسترده و نامحدودی را به ویکتور اوربان، نخست‌وزیر ناسیونالیست و راستگرای این کشور در ارتباط با پاندمی کرونا، زیر عنوان وضعیت اضطراری تفویض کرده است.

 

لایحه‌ای که در این ارتباط در پارلمان مجارستان تصویب شده به ویکتور اوربان اجازه می‌دهد که بدون نیاز به رای و مصوبه قانون‌گذاران، تا هر زمان که بخواهد قانون وضعیت اضطراری را تمدید کند.

 

هایکو ماس تاکید کرد که اقدامات انجام‌شده علیه پاندمی کرونا در همه کشورها به اشکال مختلف حقوق شهروندان را به‌طور موقت محدود می‌کند، در صورتی که این اقدامات باید اهداف مشروعی را دنبال کنند و نسبی و قبل از هر چیز موقتی باشند.

 

پیشتر نیز آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد نسبت به استفاده برخی از دولت‌ها از بحران کرونا به عنوان "بهانه‌ای در جهت اتخاذ روش‌های سرکوبگرانه " ابراز نگرانی کرده بود. او هشدار داده که بحران ناشی شیوع بیماری کووید۱۹ می‌تواند حقوق بشر را در معرض خطر قرار دهد.

 

گوترش از افزایش نفرت‌پراکنی، هدف قرار دادن گروه‌های آسیب‌پذیر و اقدامات سرکوبگرانه امنیتی در بعضی از کشورها خبر داده بود که به گفته او، تدابیر بهداشتی و درمانی برای مقابله با پاندمی کرونا را تضعیف می‌کنند.

 

گوترش هشدار داده بود: «با توجه به افزایش قومیت‌گرایی و ملی‌گرایی، پوپولیسم و اقتدارگرایی و سرکوب فزاینده مقررات حقوق بشر در برخی کشورها، بحران کرونا می‌تواند بهانه‌ای برای اتخاذ اقدامات سرکوبگرانه برای اهداف غیر مرتبط با این بیماری همه‌گیر باشد و این غیر قابل قبول است.»

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------