X

آخرین اخبار بین الملل


ناوالنی,اخبار بین الملل,خبرهای بین الملل

آمریکا ۷ مقام برجسته روسیه را به دلیل پرونده ناوالنی تحریم کرد

خبرگزاری فرانسه به نقل از مسؤولان گزارش داد، سازمان اطلاعات آمریکا به این نتیجه رسیده است که دولت روسیه پشت مسمومیت الکسی ناوالنی بوده است.…

وزیر خارجه عراق : کشور ما در صدر اولویت‌های بایدن قرار ندارد اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,
وزیر امور خارجه سابق عراق می گوید که جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا پرونده عراق را در صدر اولویت‌های دولت خود قرار نخواهد داد. 

به گزارش ایرنا، محمد علی الحکیم وزیر خارجه دولت «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر سابق عراق امروز سه شنبه در توییتی نوشت: "عراق در صدر اولویت های دولت بایدن در سال اول نخواهد بود."

 

وی از "سیاستمداران عراقی خواست تا گام های روشن، آرام و شتاب نزده در قبال واشنگتن اتخاذ کنند و با کسی که مدیریت پرونده عراق (در دولت بایدن) را عهده دار خواهد بود، همکاری کنند و روی روابط تجاری، مبارزه با تروریسم و آرام کردن منطقه تمرکز کنند".

 

جنگ آمریکا علیه عراق در سال ۲۰۰۳ میلادی و متعاقب آن حضور اشغالگرانه این کشور در عراق تا کنون پیامدهای ناگوار و رنج و مشکلات زیادی را برای این کشور و ملت آن به همراه داشته است.

 

دخالت های آمریکایی ها در طول سالهای بعد از ۲۰۰۳ میلادی در امور داخلی و خارجی عراق در سایه حضور نظامی گسترده آنها، جلوی برخورداری عراق از استقلال و حاکمیت کامل را گرفته است.

 

نمایندگان، سیاستمداران و تحلیلگران عراقی و مردم این کشور بارها بر لزوم پایان حضور نظامی آمریکا در کشورشان تاکید کرده و خواهان احترام کامل به حاکمیت و استقلال آن شده اند و در همین راستا است که درخواست ها از دولت عراق برای اجرای مصوبه پارلمان مبنی بر لزوم خروج نیروهای بیگانه از خاک عراق در برهه اخیر افزایش یافته است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------