آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,وزارت امور خارجه عربستان

عربستان محتوای گزارش سیا درباره مرگ خاشقجی را رد کرد/ بایدن: عربستان بابت نقض حقوق بشر مجازات می شود

وزارت امور خارجه عربستان در واکنش به گزارش سیا در مورد قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی به شدت این گزارش را رد و آن را نتیجه…

داعش به دولت افغانستان هشدار داد اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل , داعش
معاون رئیس جمهوری افغانستان اعلام کرد که " طالبان داعشی" در پیامی به وی هشدار داده است که اگر افراد زندانی آنها اعدام شوند، کابل را به کشتارگاه شیعیان تبدیل خواهد کرد.

«امرالله صالح» امروز شنبه در نشست شش صبح خود گفت که طالبان داعشی در یک پیام کتبی به وی هشدار داده اند که اگر یکی از زندانیان آنها اعدام شود، کابل را به کشتارگاه شیعیان تبدیل خواهند کرد.

 

صالح افزود: من به ریاست امنیت ملی کابل دستور دادم که به تمام طالبان داعشی که در زندان هستند اعلام کنند به شبکه های خود پیام دهند که دولت همه ریشه های آنها را می‌شناسند.

 

وی گفت: اگر حملات آنها هنوز مهار نشده، این رابطه مستقیم با توانایی ما دارد. طالبان داعشی بدانند که هیچ تهدیدی مانع اینکه ما چهره این آدم کشان را هر روز به ملت خود معرفی کنیم نخواهد شد.

 

صالح یکبار دیگر از دادگاه‌های این کشور خواست که این خونخواران را به صورت علنی محاکمه کرده و روند محاکمه آنهایی را که پیشتر بازداشت شده بودند، تسریع بخشند.

 

معاون اول رئیس جمهوری افغانستان گفته است که این مبارزه با پنهان کاری نتیجه مطلوب نخواهد داد.

 

صالح در باره حمله راکتی امروز به شهر کابل نیز گفت که در گزارش های اولیه آمده است که یک نفر در این حملات کشته و یک زن هم زخمی شده است. اما وی متعهد شد که این لکه ننگ حملات راکتی را از دامن دولت پاک خواهد کرد.

 

سخنان معاون اول ریاست جمهوری افغانستان درباره پیام به گفته وی "طالبان داعشی" با واکنش مشاور امور فرهنگی رئیس جمهوری مواجه شد و گفت: شیعه هراسی ممنوع، داعش و طالبان دشمن بشریت و افغانستان هستند.

 

شاه حسین مرتضوی گفته است که ما نباید در اطلاع رسانی به شیعه هراسی دامن بزنیم. نوع و شیوه اطلاع رسانی ما باید صحیح شود و به جنگ روانی دشمن کمک نکند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------