بنت خطاب به نتانیاهو: پشت سرت زمین سوخته به جا نگذار!/ مرگ مغز متفکر برنامه موشکی اسرائیل ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
رهبر حزب "یمینا" رژیم صهیونیستی در سخنانی به نخست وزیر کنونی این رژیم توصیه کرد که از خود یک زمین سوخته به جای نگذارد. 

 به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، نفتالی بنت، رهبر حزب "یمینا" و نخست‌وزیر احتمالی رژیم صهیونیستی در سخنانی خطاب به بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر کنونی این رژیم گفت: از نتانیاهو می‌خواهم دولت را آزاد کند تا به پیش برود؛ چراکه شهروندان اسرائیلی حق دارند یک دولت جدید انتخاب کنند.

 

بنت همچنین افزود: دولت جدید خیلی از دولت فعلی راستگراتر است. برخی دولت وحدت نمی‌خواهند و درصدد ناکام گذاشتن آن هستند. انتقادهایی وجود دارد که باید اجازه بیان آن داده شود.

 

وی ادامه داد: همچنین یک کمپین خشونت آمیز وجود دارد که در آن، همه روش‌ها علیه برخی اعضای حزب یمینا و "تیکفا حداشا" (امیدنو) استفاده می‌شود تا علیه دولت وحدت رای دهند.

 

نفتالی بنت همچنین تاکید کرد که چرخش دولت طبیعی است و از نتانیاهو خواست که دست از تحریک حامیانش علیه احزاب راست حاضر در ائتلاف دولتی جدید بردارد.

 

وی ادامه داد: بنیامین نتانیاهو پیشتر با  منصور عباس، رهبر فهرست یکپارچه عرب ها برای تشکیل دولت وحدت به توافق رسیده بود و پیشنهاد نتانیاهو به منصور عباس نسبت به پیشنهاد برای ملحق شدن به دولت بنت و لاپید سخاوتمندانه تر بود.

 

نفتالی بنت در ادامه از وجود یک فضای مثبت میان اعضای ائتلاف دولتی جدید خبر داد.

 

مرگ مغز متفکر برنامه موشکی اسرائیل

رسانه‌های اسرائیلی از مرگ "آوی هار ایوان" مغز متفکر برنامه موشکی و رئیس پیشین آژانس هوا و فضای اسرائیل به دلیل شدت جراحات وارده خبر دادند.

 

 ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

به گزارش "تایمز او اسرائیل"، آوی هار ایوان چهار هفته پیش در طول پاسخ مبارزان فلسطینی به تجاوزهای نیروهای اشغالگر قدس در شهر اشغالی عکا، هنگامی که در هتلی اقامت داشت به شدت مجروح شد.

 

آوی هار ایوان ۸۴ ساله دچار سوختگی شدید شد و دود زیادی تنفس کرد. وی از زمان انتقالش به بیمارستان حیفا بیهوش بوده و با کمک دستگاه تنفسی تنفس می‌کرد.

 

هار ایوان در طول فعالیت‌های طولانی خود در ارتش رژیم صهیونیستی سلاح‌های پیشرفته را وارد این ارتش کرد. پس از بازنشسته شدن از ارتش وی در سال ۱۹۸۲ به خدمت صنایع هوا و فضای رژیم صهیونیستی درآمد و موشک‌انداز "شاویت" رژیم صهیونیستی را تولید کرد.

 

وی بین سال‌های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۴ ریاست آژانس هوا و فضای رژیم صهیونیستی را بر عهده داشت.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------