کره شمالی واکسن آسترازنکا را رد کرد واکسن آسترازنکا,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
یک اندیشکده کره جنوبی گزارش کرد، کره شمالی دریافت محموله واکسن‌های کرونا ویروس آسترازنکا را که قرار بود از طریق کوواکس به این کشور منتقل شود، رد کرده است.

 اندیشکده "موسسه استراتژی امنیت ملی کره جنوبی" مرتبط با آژانس اطلاعات ملی این کشور در گزارشی آورده است: کره شمالی به دلیل نگرانی‌هایی درباره احتمال عوارض جانبی واکسن‌های ضد کرونای آسترازنکا، از دریافت آنها امتناع کرده است.

 

این اندیکشده همچنین نوشت، به نظر می‌رسد که کره شمالی همچنین به این دلیل نسبت به دریافت واکسن‌های ساخت چین بی میلی نشان داده که نسبت به اثر گذاری و ایمن بودن آنها اعتمادی ندارد. از آنجا که کره شمالی دریافت این محموله از واکسن‌ها را بابت عوارض جانبی آن رد کرده، احتمالا به دنبال داروهای جایگزین و مطمئن می‌گردد.

 

اندیشکده مذکور همچنین اعلام کرد: پیونگ یانگ از یک طرف نسبت به واکسن‌های ساخت چین بی میل است و از طرف دیگر به نظر می‌رسد ارزیابی مثتبی به تولیدات دارویی ساخت روسیه دارد اما می‌خواهد ارسال آنها به کره شمالی مجانی تمام شود. حتی اگر این کشور موفق شود واکسن‌های مدرنا و فایزر را به دست بیاورد، با مشکلاتی در تامین انبارهای سرد برای حفظ آنها روبرو می‌شود چون کره شمالی با کمبود جدی برق روبروست.

 

انتظار می‌رود که کره شمالی حدود دو میلیون دوز واکسن کرونا از طریق برنامه کوواکس دریافت کند اما این گروه هنوز واکسنی به کره شمالی تحویل نداده است.

 

یکی از مقام‌های دولتی سئول اخیرا گفته بود، بخشی از تاخیر در ارسال واکسن‌های کرونا ممکن است به این دلیل باشد که کره شمالی کاملا آمادگی دریافت واکسن‌ها را ندارد که شامل تصمیم گیری در برنامه‌های ملی واکسیناسیون و تعداد افرادی است که باید واکسن دریافت کنند.

 

کره شمالی مدعی شده که هیچ مبتلایی به کرونا در کشور وجود ندارد اما اقدامات و تدابیری را علیه پاندمی در نظر گفته که شامل اعمال محدودیت کنترل مرزها از اوایل سال گذشته میلادی می‌شود.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------