احتمال تعطیلی سفارت آمریکا در کابلسفارتخانه آمریکا ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
یک نشریه آمریکایی به نقل از منابع مطلع نوشت که در حال بررسی چندین گزینه از جمله احتمال بستن سفارت خود در کابل است.

به گزارش فارس؛منابع مطلع از احتمال بسته‌شدن سفارتخانه آمریکا در پایتخت افغانستان خبر دادند.

 

نشریه «پالتیکو» بامداد پنجشنبه به نقل از سه منبع آگاه به گفت‌وگوهای درون دولت واشنگتن نوشت: «دولت آمریکا در حال بررسی چندین گزینه از جمله احتمال بستن سفارت خود در کابل است».

 

بر اساس این گزارش، یک مقام وزارت خارجه آمریکا به پالتیکو گفت: «ما تهدیدهای امنیتی را برای تصمیم‌گیری در مورد امنیت کارکنان خود در سفارت در کابل ارزیابی می‌کنیم».

 

یکی از منابع با بیان اینکه سفارتخانه آمریکا در کابل احتمالا در پایان ماه جاری میلادی (آگوست) تخلیه شود، گفت از سوی دیگر گفت‌وگوهای مداومی در دولت واشنگتن درباره اینکه به چه تعداد دیپلمات در کابل نیاز است، وجود دارد.

 

وزارت خارجه آمریکا نیز بدون تکذیب‌کردن بررسی تخلیه سفارتخانه در کابل، گفت: «موضع ما تغییری نکرده است. همانطور که برای پست‌های دیپلماتیک خود در محیط‌های خطرناک ارزیابی انجام می‌دهیم، درخصوص افرادی که در سفارت ما [در کابل] مشغول خدمت هستند نیز تصمیماتی خواهیم گرفت تا آنها را ایمن نگاه داریم».

 

این در حالی است که شامگاه چهارشنبه یک مقام دفاعی آمریکا به نقل از منابع اطلاعاتی این کشور به خبرگزاری رویترز گفته بود گروه طالبان می‌توانند پایتخت افغانستان را در ۳۰ روز محاصره کنند و احتمالاً در ۹۰ روز تحت کنترل درآورند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------