کشته شدن دستکم ۲۰ نفر در جریان تخلیه انسانی فرودگاه کابلفرودگاه کابل ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
وزارت خارجه آمریکا از بسته شدن ۴۸ ساعته فرودگاه کابل برای تخلیه و انتقال کسانی که وارد این فرودگاه شده اند خبر داد. شبکه اسکای نیوز روز یکشنبه به نقل از وزارت دفاع انگلیس گزارش داد، هرج و مرج اطراف فرودگاه کابل منجر به کشته شدن هفت تن شده است.

 به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، فرودگاه کابل ، تنها راه خروج از افغانستان تحت کنترل طالبان است.

 

وزارت دفاع انگلیس روز یکشنبه با اعلام مرگ ۷ تن در ازدحام و هرج و مرج اطراف کابل گفت: شرایط میدانی همچنان چالش برانگیز است اما ما هر کاری که بتوانیم برای مدیریت اوضاع و برقراری امنیت و ایمنی تا حد ممکن تلاش میکنیم.  

 

سفارت آمریکا در افغانستان به شهروندان این کشور توصیه کرد به سمت فرودگاه کابل نروند. در این توصیه آمده است: به خاطر تهدیدات امنیتی احتمالی در خارج از دروازه‌های فرودگاه کابل به شهروندان آمریکایی توصیه می‌کنیم از سفر به این فرودگاه و گیت‌های آن خودداری کنند.

 

دولت آلمان نیز به اتباع خود در افغانستان هشدار داد که به دلیل خطرات امنیتی در فرودگاه کابل حاضر نشوند.

 

دفتر نمایندگی دیپلماتیک آلمان در افغانستان با اشاره به این که نظامیان آمریکایی متناسب با اوضاع درباره باز و بسته شدن درهای ورودی تصمیم می‌گیرند هشدار داد: «در حال حاضر به طور اصولی در خانه یا در یک مکان امن ماندن مطمئن‌تر است.»

 

این دفتر اطمینان داده که ارتش آلمان پروازهای بیشتری برای خارج کردن شهروندان آلمانی و همکاران محلی و بستگانش تدارک دیده اما امکان انتقال افراد از سطح شهر کابل به فرودگاه را ندارد.

 

در پانزدهم اوت، طالبان وارد کابل شد و به دنبال آن دولت غیرنظامی تحت حمایت آمریکا سقوط کرد. این تغییر قدرت منجر شد تا هزاران افغان برای فرار از این کشور از ترس حملات تلافی جویانه شبه نظامیان تلاش کنند و همین اوضاع فرودگاه بین المللی کابل را بحرانی تر کرد.

 

تکمیلی/ کشته شدن دستکم ۲۰ نفر در جریان تخلیه انسانی فرودگاه کابل

یک مقام ارشد ناتو از کشته شدن دستکم ۲۰ نفر در جریان عملیات تخلیه انسانی در فرودگاه کابل طی هفت روز گذشته خبر داد.

 

به گزارش مهر به نقل از رویترز، یک مقام ارشد ناتو از کشته شدن دستکم ۲۰ نفر در جریان عملیات تخلیه انسانی در فرودگاه کابل طی هفت روز گذشته خبر داد.

 

بر اساس این گزارش، این مقام ناتو که نخواست نامش فاش شود، در گفتگو با رویترز گفت: درگیری‌ها در محوطه بیرونی فرودگاه کابل تأسف بار است. تمرکز ما بر تخلیه کلیه اتباع خارجی (از افغانستان) در سریع‌ترین زمان ممکن است.

 

وی همچنین افزود: نیروهای ما برای جلوگیری از درگیری با طالبان فاصله زیادی با مناطق بیرونی فرودگاه کابل دارند.

 

لازم به ذکر است ازدحام جمعیت در ورودی فرودگاه کابل به قدری زیاد است که آلمان و آمریکا از شهروندان خود خواسته‌اند فعلاً به این محل نزدیک نشوند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------