بلینکن: روابطمان با پاکستان را مجددا ارزیابی خواهیم کردبلینکن ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
وزیر خارجه آمریکا در جلسه عمومی استماع کنگره درباره افغانستان مدعی شد که واشنگتن در هفته های آتی روابطش با اسلام آباد و نقشی که قرار است در افغانستان داشته باشد را بررسی خواهد کرد. 

به گزارش مهر به نقل از رویترز، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در نشست کنگره این کشور، گفت که ایالات متحده در هفته های آینده رابطه خود با پاکستان را بررسی خواهد کرد تا مشخص کند واشنگتن می خواهد پاکستان چه نقشی را در آینده افغانستان داشته باشد.

 

بلینکن که در اولین جلسه عمومی استماع کنگره درباره افغانستان که پس از خروج پر هیاهو و شتابزده آمریکا از این کشور، حاضر شده بود، خطاب به کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان گفت که پاکستان «منافع متعددی دارد که برخی از آنها با منافع ما در تضاد است».

 

وی در همین رابطه گفت: این مسئله ای است که درباره محکم کاری مداوم در مورد آینده افغانستان دخیل است، چیزی است که مسئله پناه دادن به اعضای طالبان نیز به آن مربوط است. این مسئله ای است که در زمینه های مختلف همکاری با ما در مبارزه با تروریسم دخیل است.

 

وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به پرسش یکی از نمایندگان در رابطه با ارزیابی مجدد روابط واشنگتن با اسلام آباد، گفت: این یکی از مواردی است که ما در روزها و هفته های آینده آن را بررسی خواهیم کرد - نقشی که پاکستان در ۲۰ سال گذشته داشته است اما همچنین نقشی که ما می خواهیم پاکستان در سالهای آینده ایفاء کند وآنچه این کشور لازم است برای نیل به این مقصود انجام دهد.

 

رویترز همچنین در ادامه گزارش خود مدعی شد که پاکستان روابط عمیقی با طالبان داشته و متهم به حمایت از این گروه در ۲۰ سال مبارزه طالبان با دولت تحت حمایت آمریکا در کابل شده است؛ اتهاماتی که اسلام آباد آن را رد کرده است.

 

بلینکن در این جلسه همچنین علی رغم انتقادات گسترده‌ای که از نحوه خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان وجود دارد، از عملکرد دولت بایدن در این ارتباط دفاع کرد.

 

وزیر خارجه آمریکا درباره سقوط کابل نیز گفت: حتی بدترین ارزیابی‌ها پیش‌بینی نمی‌کردند که نیروهای دولتی در کابل در حالی که نیروهای آمریکا در آنجا هستند سقوط کنند، هرچند طالبان متعهد شده از استفاده گروه‌های تروریستی از افغانستان به عنوان پایگاهی برای انجام عملیات‌های تهدیدکننده علیه آمریکا جلوگیری نماید.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------