معاون نخست‌وزیر روسیه:مسکو-واشنگتن از وضعیت روابط دوجانبه رضایت ندارند معاون نخست‌وزیر روسیه,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
الکسی اوورچوک معاون نخست وزیر روسیه که در راس هیاتی به آمریکا سفر کرده است، اعلام کرد که روسیه و آمریکا از وضع کنونی روابط دوجانبه رضایت ندارند. 

به گزارش ایرنا از مسکو و به نقل از تاس، اوورچوک روز شنبه در پایان دیدار از آمریکا به رسانه ها گفت که با جیک سالیوان دستیار امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا و وندی شرمن معاون ارشد وزیر امور خارجه آمریکا دیدار کرد.  

 

وی مذاکرات خود با شرمن را خوب و صریح خواند و افزود: در این مذاکرات مسائل مورد اختلاف روسیه و آمریکا بررسی و دو طرف در مورد موضوعات مربوط به بهبودی روابط دو کشور گفت و گو کردند.

 

به گفته معاون نخست وزیر روسیه، مسکو و واشنگتن باید به تماس های مستقیم ادامه دهند و موضع خود را برای یکدیگر تشریح و منطق برای تصمیم گیریهای خود را بازگو کنند.

 

اوورچوک گفت: طرف آمریکایی بسیار علاقه مند است که چنین روابطی برقرار شود و تماس های بین دوطرف گسترش بیابد.   

 

وی بر اهمیت خودداری از واسطه ها در روابط بین روسیه و آمریکا تاکید کرد و گفت که دو کشور باید مذاکرات مستقیم داشته باشد.  

 

معاون نخست وزیر روسیه گفت که بدیهی است هیچ یک از دو طرف از وضع کنونی روابط روسیه و آمریکا رضایت ندارد و در همه دیدارها در واشنگتن، شرکت کنندگان در مذاکرات خواستار بهبودی روابط دوجانبه شدند.  

 

به گفته اوورچوک، دیدار با مقامهای دولت آمریکا در چنین سطحی، پس از وقفه طولانی انجام گرفت که در وهله اول دلیل آن همه گیری کرونا و وضع (تیره) روابط دو کشور بود.  

 

وی همچنین به دیدار خود با نمایندگان محافل تجاری آمریکا اشاره و اضافه کرد که در این دیدار موضوع تحریم های آمریکا مطرح نشد.  

 

معاون نخست وزیر روسیه گفت که نمایندگان همه شرکت های آمریکایی که در دیدار با وی در واشنگتن شرکت داشتند، در روسیه فعالیت می کنند که از آن جمله شرکت های اپل، گوگل، مایکروسوفت، کاترپیلار و بویینگ بود.  

 

روابط روسیه و آمریکا تیره است و واشنگتن از سال ۲۰۱۴ بیش از یکصد بسته تحریم های اقتصادی و مالی در مورد مسکو وضع کرده و مقامها و شهروندان روس را در فهرست سیاه تحریم ها قرار داده است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------