عربستان: اولویت ما حمایت از تشکیل کشور مستقل فلسطین است/ روابطمان با آمریکا تیره نیستعربستان ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
وزیر خارجه عربستان در مصاحبه‌ای اعلام کرد بدون تشکیل کشور مستقل فلسطین ثبات در منطقه ممکن نیست. 

به گزارش ایسنا، فیصل بن فرحان آل سعود، وزیر امور خارجه عربستان تاکید کرد که ریاض همچنان متعهد به تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی است.

 

بن فرحان شنبه شب در گفت و گو با شبکه العربیه با بیان اینکه اولویت عربستان حمایت از تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی است، تاکید کرد:" بدون آن ثبات واقعی وجود نخواهد داشت. "

 

در سال ۲۰۲۰، ۴ کشور عربی یعنی امارات، بحرین، سودان و مراکش برای عادی سازی روابط با اسرائیل به توافقاتی دست یافتند که برخی از مقامات انتظار داشتند عربستان به زودی به این فهرست بپیوندد.

 

پس از آن، عربستان سعودی بارها تاکید کرد عادی سازی روابط با اسرائیل تا زمان تحقق راه حل "دو کشوری" و طرح صلح عربی ممکن نیست.

 

وزیر امور خارجه عربستان همچنین درباره رخدادهای سودان گفت که امنیت سودان برای ریاض از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

وی از سودانی ها دعوت کرد تا مذاکراتی را آغاز کنند که همه طرف ها را با هدف به دست آوردن نتایج رضایت بخش گرد هم آورد.

 

وزیر امور خارجه عربستان همچنین در مصاحبه با رویترز گفت روابط کشورش با آمریکا "تیره و تار" نیست و گفت که کشورش بحث در مورد توان دفاعی خود را به آتش بس در یمن مرتبط نخواهد کرد.

 

بن فرحان گفت: "من با این توصیف (روابط پرتنش) مخالفم، فکر می‌کنم وقتی صحبت از یمن به میان می‌آید، با آمریکا موافقیم، هر دو از آتش‌بس جامع حمایت می‌کنیم. و ما هر دو از یک روند سیاسی برای حل و فصل حمایت می کنیم."

 

وی افزود: "فکر می‌کنم واضح است که عربستان به آتش‌بس متعهد است و تصمیم با حوثی‌ها است که می‌خواهند این توافق را امضا کنند یا خیر ولی ما هیچ بحثی در مورد توانایی‌های دفاعی خود را به آتش‌بس مرتبط نمی‌کنیم".

 

این اظهارات بن فرحان پس از آن منتشر شد که منابعی به رویترز گفتند عربستان با توجه به فشار شدید آمریکا برای پایان دادن به محاصره بنادر یمن، که به گفته انصارالله یکی از موانع برگزاری مذاکرات آتش بس است، از ایالات متحده درخواست کمک کرده است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------