آخرین اخبار بین الملل


امارات,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

درخواست امارات از آمریکا پس از حمله به انصارالله به ابوظبی

به دنبال عملیات ویژه و موفق انصارالله یمن در قلب امارات، ابوظبی خواستار "تروریستی" خواندن مجدد این جنبش توسط آمریکا شد. به گزارش ایسنا ؛ به…

آمریکا نام دوازده گروه چینی را در فهرست سیاه قرار دادشرکت‌های چینی ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
آمریکا نام دوازده گروه چینی مرتبط با محاسبات کوانتومی و سایر فناوری‌های پیشرفته را در فهرست سیاه صادرات قرار داده است.

به گزارش  مهر به نقل از روزنامه «فایننشال تایمز»، آمریکا در ادامه سیاست‌های ضد چینی خود نام دوازده گروه چینی مرتبط با محاسبات کوانتومی و سایر فناوری‌های پیشرفته را در فهرست سیاه صادرات قرار داده است.

 

گفته شده این شرکت‌ها ممکن است خطر دسترسی ارتش چین به فناوری‌های حیاتی آمریکایی را فراهم کنند.

 

این اقدام آمریکا از سوی وزارت بازرگانی این کشور علیه شرکت‌های چینی انجام شده و با این اقدام فروش فناوری به شرکت‌های چینی حاضر در فهرست سیاه غیرممکن می‌شود.

 

وزارت بازرگانی آمریکا در این ارتباط گفته است که هشت گروه از گروه‌های چینی به طور خاص برای جلوگیری از دسترسی آن‌ها به فناوری حساس مرتبط با کوانتوم مورد هدف قرار گرفتند، چون این شرکت‌ها می‌توانند به ارتش چین کمک کنند تا برنامه‌های ضد پنهان کاری و ضد زیردریایی خود را ارتقا دهد.

 

این اقدام جدید آمریکا علیه چین در حالی انجام می‌شود که چند روز پیش از این، «جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی آمریکا گفته بود که تعامل ایالات متحده با چین در سطوح مختلف افزایش خواهد یافت تا اطمینان حاصل شود که رقابت بین دو قدرت به سمت درگیری منحرف نخواهد شد. بر اساس این گزارش، سالیوان با شرکت در وبینار مؤسسه بروکینگز گفت: شما در سطوح مختلف شاهد افزایش میزان تعامل خواهید بود تا اطمینان حاصل کنید که نرده‌های محافظ در اطراف این رقابت وجود خواهد داشت تا به سمت درگیری منحرف نشود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------