آخرین اخبار بین الملل


سوئد و فنلاند ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

مخالفت کرواسی با عضویت فنلاند و سوئد در ناتو/ واکنش آمریکا به عضویت سوئد در ناتو

.زوران میلانوویچ رئیس جمهور کرواسی گفت، همانند ترکیه باید با پیوستن سوئد و فنلاند به پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) مخالفت کرد. به گزارش ایرنا…

آمریکا: ورود روسیه به خاک اوکراین با واکنش سریع روبرو خواهد شد وزیر خارجه آمریکا,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
وزیر خارجه آمریکا گفت: هرگونه ورود روسیه به خاک اوکراین با واکنش سریع و یکپارچه واشنگتن و متحدانش روبرو خواهد شد. 

به گزارش مهر، وزیر خارجه آمریکا در گفتگوی تلفنی با «دمیتری کولیبا» همتای اوکراینی خود گفت که هرگونه ورود روسیه به خاک اوکراین با واکنش سریع و یکپارچه از سوی واشنگتن و متحدانش مواجه خواهد شد.

 

در همین راستا وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که آنتونی بلینکن در این گفتگوی تلفنی همتای اوکراینی خود را در جریان نتایج دیدارهایش با متحدان و مقامات روس در برلین و ژنو قرار داد.

 

این بیانیه می‌افزاید که بلینکن گفت: هرگونه ورود روسیه با واکنش سریع، سخت و یکپارچه ایالات متحده و متحدانش مواجه خواهد شد.

 

طبق این بیانیه، وزیر خارجه آمریکا مجدداً بر حمایت ثابت واشنگتن از حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین تاکید کرد و افزود که هیچ تصمیماتی پیرامون این کشور بدون حضور خودش صورت نخواهد گرفت.

 

این در حالی است که وزیر خارجه روسیه پس از اتمام نشست امنیتی با «بلینکن» در ژنو گفته بود: مسکو قصد حمله به اوکراین را ندارد؛ اروپا و آمریکا فکر می کنند جایگاه ویژه ای دارند و هرکاری بخواهند می توانند انجام دهند.

 

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه پس از اتمام نشست امنیتی مشترک با همتای آمریکایی خود در شهر ژنو در سخنانی اعلام کرد: «بلینکن» (وزیر خارجه آمریکا) وعده داد که هفته آینده پاسخ مکتوب واشنگتن به پیشنهادات امنیتی روسیه ارائه شود.

 

وزیر خارجه روسیه در این خصوص ادامه داد: روسیه قصد حمله به اوکراین را ندارد. ناتو علیه روسیه فعالیت می کند، به همین دلیل نیز مسکو با گسترش این سازمان به سوی شرق مخالف است.

 

وی در ادامه اضافه کرد: گفتگوهای صریح و مفیدی با وزیر خارجه آمریکا داشتم. مذاکرات ما ادامه خواهد یافت؛ اما امنیت اولویت اول را دارد. مسکو به ناتو در خصوص گسترش هشدارهایی را داده است؛ اما سازمان پیمان آتلانتیک شمالی به این روند ادامه می دهد.

 

وی در ادامه اضافه کرد: «بلینکن» خواستار ارائه توضیحاتی در خصوص کمک به قزاقستان شد. اروپا و آمریکا فکر می کنند جایگاه ویژه ای دارند و هر کاری که بخواهند می توانند انجام دهند. وزارت خارجه آمریکا باید مطابق با اطلاعات دقیق به فعالیت بپردازد.

 

لاوروف در پاسخ به سئوال خبرنگار شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان که پیرامون «جنگ» (جنجال آفرینی رسانه های غربی علیه مسکو و ادعای واهی حمله روسیه به اوکراین) پرسیده بود، «چرا روسیه اکنون به این شکل عمل می کند»، تصریح کرد: سی‌ان‌ان باید واقعیات را بررسی کند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------