سازمان غذا و دارو 17 قلم محصول غیرمجاز ماهواره ای را معرفی کرداخبار,اخبار پزشکی

مدیرکل امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو، گفت: 17 قلم از فرآورده هایی که در ماهواره تبلیغ می شوند، هیچگونه مجوزی اعم از تولید، واردات، توزیع، عرضه و تبلیغات از این اداره کل ندارند.

به گزارش ایرنا از سازمان غذا و دارو، مهناز خانوی اظهار داشت: به منظور حفظ سلامت مصرف‌کنندگان فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل، توصیه می شود از استفاده از این محصولات خودداری شود.

 

مدیرکل امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: تبلیغات پیامکی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل های تغذیه ای ماهواره ای بر طبق ضوابط جاری ممنوع است.

 

به گفته خانوی، مکمل لاغری سوپر فت متابولیسم Super fat metabolism، قرص Eisenia حجم دهنده اندام جنسی، قرص Senator ترک اعتیاد، قرص Good love برای تقویت جنسی، قرص Gluta pure جهت افزایش قد، مکمل لاغری Adios، قرص Easy slim برای لاغری، قرص Stop smoking جهت ترک سیگار، قرص Gumbo برای چاقی، قرص Lipo six black چربی سوزی و عضله سازی، قرص Super fat face برای چاقی صورت، قرص Garcinia cambogia جهت لاغری، کپسول Selen plus درمان ناباروری، پکیج قرص های بنیاد حیات پاک جهت ترک اعتیاد، کرم Anti psoriasis درمان بیماری های پوستی، قرص Hair plus جهت تقویت مو و قرص درمان کبد چرب Bodyguard محصولات غیرمجاز ماهواره ای هستند که توصیه شده مردم آنها را خریداری نکنند.

 

اقلام گیاهی غیرمجاز عطاری ها در صدر کشفیات تقلب

سازمان غذا و دارو اعلام کرد: بازرسان معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بهمن ماه امسال با بازرسی از اماکن مختلف از عطاری تا باشگاه ورزشی، 119 قلم جنس قاچاق و غیرمجاز کشف کردند که اقلام گیاهی غیرمجاز عطاری ها در صدر این کشفیات قرار داشت. 

 

بازرسان با انجام 28 بازرسی از عطاری ها، پنج بازرسی از مکمل فروشی ها، 11 بازرسی از باشگاه های ورزشی و بازرسی از خط تولید مکمل بدنسازی دو کارخانه، 119 قلم جنس قاچاق و غیرمجاز کشف کردند که اقلام گیاهی با 60 قلم در صدر کشفیات قرار داشت. 

 

16 قلم از این اقلام کشف شده، دست ساز تقلبی و 9 قلم مخدر بود که در رده های دوم و سوم کشفیات قرار گرفتند. آمار ارائه شده نشانگر کاهش 25 قلم کشفیات غیرمجاز و قاچاق در بهمن ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته است و این در نتیجه افزایش آموزش به فعالان حوزه در زمینه فعالیت قانونی عطاران و مکمل فروشان است. 

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------