اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,کرونا

کرونا باعث تشنج می‌شود

متخصص بیماریهای عفونی گفت: تب شایع‌ترین علامت در مبتلایان به کرونا بوده و در صورتی که جدی گرفته نشود منجر به تشنج شده و…


ویروس HIV ریسک انسداد مزمن ریوی و شکستگی استخوان را افزایش می دهداخبار,اخبار پزشکی
مطالعات نشان می دهد افراد مبتلا به HIV با ریسک بالا انسداد مزمن ریوی و سرفه، بیماری قلبی، مرگ ناشی از بارداری و سپسیس (عفونت خون)، آنمی (کم خونی) و شکستگی های استخوانی روبرو هستند.

به گزارش مهر، محققان دانشگاه آنجلیا راسکین بریتانیا داده های مربوط به 20 مطالعه و 55 بیماری مختلف را مورد بررسی قرار دادند.

 

آنها دریافتند افراد مبتلا به HIV در معرض ریسک بالا رویارویی با برخی بیماری های خاص هستند که برخی از آنها عمدتا با افزایش سن مرتبط هستند.

 

«لی اسمیت»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما توانستیم برای اولین بار نشان دهیم که حتی با افزایش نرخ امید به زندگی در افراد مبتلا به HIV، این گروه جمعیتی با احتمال ابتلا به بیماری های مزمن روبرو هستند.»

 

طبق گزارشات، شمار افراد مبتلا به HIV، در حال کاهش است و حدود 1.8 میلیون نفر در سال مبتلا به این عفونت می شوند و HIV هنوز یکی از دغدغه های اصلی سلامت در جهان است.

 

با وجودیکه در سال های اخیر نرخ بهبود این بیماری به مراتب بهتر شده است، اما افزایش طول عمر و سیستم ایمنی ضعیف این گروه از بیماران به معنای وجود همزمان دو بیماری است و افراد مبتلا به HIV بیشتر با احتمال ابتلا به سایر بیماری ها روبرو هستند.

 

شیوع بیشتر بیماری های مرتبط با سن به خاطر ضعف مداوم سیستم ایمنی و التهاب ناشی از HIV  قابل توضیح است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------