هشدار سازمان بهداشت جهانی نسبت شیوع کرونا در کشورهای مختلفاخبار,اخبار پزشکی,سازمان بهداشت جهانی
«کریستین لیندمایر» سخنگوی سازمان بهداشت جهانی با یادآوری اینکه شیوع کرونا می تواند در همه کشورها روی دهد گفت که ماموریت این سازمان به ایران درپی شیوع این ویروس به تعویق افتاده است.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، این ماموریت برای روز سه شنبه (۶ اسفند ۹۸) اعلام شده بود.

 

سخنگوی سازمان بهداشت جهانی تاریخ جدیدی برای انجام ماموریت این سازمان در ایران اعلام نکرد.

 

در همین حال، دفتر سازمان بهداشت جهانی در ایران با مقام های این سازمان در ارتباط است.

 

لیندمایر ضمن درخواست از همه کشورها برای بالا بردن سطح آمادگی خود در ارتباط با شیوع ویروس کرونا، گفت که این ویروس بر در کشورهایشان می کوبد.

 

وی تاکید کرد که مقام های ملی می توانند برطبق ارزیابی های خود در زمینه میزان خطر، طرح های ملی در مقوله فراگیر بودن این بیماری را به اجرا گذارند.

 

سازمان بهداشت جهانی همچنین در مورد شیوع ویروس کرونا در ایتالیا اعلام کرد که این کشور تمهیدات مناسبی را برای جلوگیری از گسترش ویروس اتخاذ کرده است.

 

ایتالیا بیشترین موارد ابتلا به ویروس کرونا را در اروپا داراست به طوری که بیش از ۲۶۰ مورد ابتلا و ۷ مورد مرگ ناشی از آن در این کشور گزارش شده است.

 

سخنگوی سازمان بهداشت جهانی گفت که تیمی از این سازمان روز سه شنبه در رم با مقام های ایتالیایی در مورد نحوه پاسخگویی به این بحران گفت و گو کردند.

 

وی افزود: اقدامات انجام شده از سوی دولت ایتالیا یا دولت های منطقه ای، اقدامات مقتدرانه ای بوده است و به احتمال زیاد به مهار این بیماری در حد امکان کمک می کند.

 

سازمان بهداشت جهانی که از زمان اعلام شیوع ویروس کرونا در چین، هشدارهای بالایی صادر کرده، هنوز این بیماری را فراگیر اعلام نکرده است.

 

براساس این گزارش، چین ۷۷ هزار و ۲۶۲ مورد ابتلا به کرونا (کووید – ۱۹) را در این کشور اعلام کرده که شامل ۲ هزار و ۵۹۵ مورد مرگ و میر است.

 

۲۹ کشور دیگر نیز ۲ هزار و ۶۹ مورد تائید شده از ابتلا به کرونا را گزارش داده اند که شامل ۲۳ مورد مرگ ناشی از آن می شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------