مرگ 6 نفر بر اثر مصرف الکل صنعتی در کردستان/ فوت یک نفر در کرمانشاه و مسمومیت 3 نفر در مشهداخبار,اخبار پزشکی,مرگ بر اثر مصرف الکل
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: 6 نفر در این استان به دلیل مصرف الکل صنعتی جان خود را از دست دادند.

دکتر ابراهیم قادری روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در یک هفته گذشته 6 نفر در استان به دلیل مصرف الکل صنعتی جان خود را از دست دادند.

 

وی با اشاره به اینکه مصرف الکل هیچ تاثیری در مقابله با  ابتلای انسان به ویروس کرونا ندارد، افزود:  در جلسات و نشست‌های مختلف به ویژه نشست کمیته اطلاع رسانی مقابله با بیماری کرونا در هفته گذشته هشدارهای لازم در خصوص وجود الکل‌های تقلبی در بازار به شهروندان داده شد.

 

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان یادآور شد: بارها تاکید کردیم مردم مواد ضدعفونی کننده را از مراکز مجاز و داروخانه‌ها تهیه کنند تا بجای الکل طبی(اتانول) الکل صنعتی(متانول) را به آنها نفروشند.

 

قادری با بیان اینکه مصرف الکل صنعتی منجر به مسمومیت‌های شدید و حتی مرگ می‌شود، اظهار داشت: الکل متانول به شدت سمی است و از طریق جذب پوستی و یا استنشاق بخار باعث مسمومیت شدید در حد کوری و مرگ افراد می‌شود.

 

وی آب و صابون را بهترین وسیله ضدعفونی کننده دانست و گفت: در صورت استفاده از دیگر مواد ضدعفونی کننده، از اصل بودن آن اطمینان حاصل شود.

 

افرادی در برخی استان‌های کشور به دنبال شایعه موثر بودن خوردن الکل برای درمان ویروس کرونا اقدام به مصرف الکل تقلبی کردند که بر اثر مسمومیت ناشی از آن به بیمارستان‌ها مراجعه کردند و متاسفانه تعدادی از این افراد هم جان خود را از دست دادند.

 

آغاز موج جدید مسمومیت‌های الکلی در اهواز

علی احسان‌پور، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: متاسفانه از ساعتی پیش موج جدیدی از مسمومیت‌های الکلی با موادی به مراتب سمی‌تر و کشنده‌تر از مشروبات تقلبی چند روز اخیر، افراد را روانه بیمارستان‌ها کرده است و احتمال افزایش شمار قربانیان این مشروبات تقلبی می‌رود.

 

وی افزود: از مردم خواهشمندیم اطرافیان بویژه جوانان و نوجوانان خود را از آسیب‌های جبران‌ناپذیر این مواد آگاه کنند.

 

جان باختن یک نفر کرمانشاهی بر اثر مسمومیت با الکل

جواد امینی سامان مدیر عامل مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره ) کرمانشاه با اشاره به مراجعه افرادی به بیمارستان امام خمینی(ره) براثر مسمومیت الکلی، اظهار کرد: از روز ۱۶ اسفند تاکنون ۱۶ نفر در کرمانشاه براثر مسمومیت با الکل به این بیمارستان مراجعه کرده‌اند.

 

امینی سامان افزود: متاسفانه یکی از مراجعین فوت کرده است.

 

امینی سامان ادامه داد: درحال حاضر یازده نفر دربخش مسمومیت بیمارستان امام خمینی(ره) بستری هستند و مابقی به صورت سرپایی درمان و ترخیص شده‌اند.

 

مسمومیت ۳ نفر بر اثر مصرف الکل صنعتی در مشهد

حمیدرضا رحیمی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه بر اثر مصرف الکل صنعتی ۳ نفر در استان دچار مسمومیت شدند،گفت: این افراد در حال حاضر در یکی از بیمارستان‌های مشهد بستری هستند و تحت نظر پزشکان قرار دارند. تا کنون نیز از شهرستان‌های دیگر استان گزارشی مبنی بر مسمومیت یا فوت افراد بر اثر مصرف الکل صنعتی به دست ما نرسیده است.

 

مصرف الکل در خوزستان ۳۹ نفر را به کام مرگ برد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در پی مصرف الکل در استان خوزستان ۵۰۲ نفر دچار مسمومیت شدند که از این تعداد ۳۹ نفر فوت کردند.

 

دکتر فرهاد ابول نژادیان شامگاه سه شنبه در گفت و گوی تلویزیونی در صدا و سیمای مرکز خوزستان گفت: نخستین فرد با عارضه مسمومیت الکلی در تاریخ ۱۶ اسفند به بیمارستان مراجعه کرد که تا به امروز ۲۰ اسفند تعداد مسمومیت با الکل به ۵۰۲ نفر رسید.

 

وی با بیان این که تاکنون در مجموع ۳۹ نفر جان خود را از دست داده اند توضیح داد: ۳۷ نفر از فوتی ها در اهواز و ۲ فوتی در رامهرمز هستند که از این تعداد ۳۸نفر مرد و یک نفر زن است.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: میانگین سنی این افراد مسموم ۳۴ سال است که کم سن ترین فوتی ها ۱۵ ساله و مسن‌ترین آنها ۷۲ ساله است.

 

وی بیان کرد: در تاریخ ۱۸اسفند بیشترین میزان مراجعه کنندگان را شاهد بودیم که در یک روز ۲۱۸ نفر به بیمارستان های استان مراجعه کردند در روز ۱۹ اسفند ۱۷۰ نفر و در ۲۰ اسفند ۴۹ نفر با مسمومیت ناشی از متانول مراجعه کردند.

 

تاکنون ۳ نفر در استان اردبیل به دلیل مصرف الکل جان باختند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: متاسفانه تاکنون ۳ نفر در سطح استان اردبیل به دلیل مصرف الکل صنعتی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا جان باختند.

 

مسمومیت با الکل در فارس ۲۵ نفر را راهی بیمارستان کرد

رئیس اورژانس استان فارس گفت: طی دو روز گذشته ۲۵ نفر به دلیل مسمومیت با الکل روانه بیمارستان شدند.

 

رئیس اورژانس فارس ضمن هشدار جدی اعلام کرد که مصرف هرگونه الکل به هیچ عنوان در کنترل، پیشگیری و کاهش بیماری کرونا موثر نیست و اثرات زیانبخشی را به دنبال دارد.

 

او بیان کرد: مردم و به خصوص جوانان به تبلیغات دروغین فضای مجازی که اغلب هم بدون پشتوانه علمی است توجه نکنند.

 

مرادیان با بیان اینکه با توجه به آنکه بیماری از طریق سیستم تنفسی وارد بدن می شود مصرف الکل هیچ تاثیری در پیشگیری و درمان کرونا ندارد، اظهار داشت: بهترین راهکار برای مقابله با این ویروس کرونا، درمان خود قرنطینه کردن و در خانه ماندن و نیز رعایت مسائل بهداشتی است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------