مرگ ۴۷۵ بیمار مبتلا به کرونا در ایتالیا طی ۲۴ ساعت گذشته/ هشدار درباره خطر موج دوم کرونا در چیناخبار,اخبار پزشکی,کرونا در ایتالیا
دولت ایتالیا اعلام کرد ۴۷۵ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش تسنیم به نقل از آناتولی، آژانس دفاع غیرنظامی ایتالیا روز چهارشنبه اعلام کرد که شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور با 478 نفر افزایش نسبت به روز گذشته به 2978 نفر رسیده است.

 

ایتالیا بعد از چین بیشترین آمار قربانیان ویروس کرونا را در جهان دارد که با توجه به روند کنونی انتظار می‌رود ظرف روزهای آینده ایتالیا در این زمینه حتی از چین -که رسانه‌های غربی از آن به عنوان مبدأ شیوع ویروس کرونا نام می‌برند- پیشی بگیرد.

 

طی 4 روز اخیر بالغ بر 1500 نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا جان خود را از دست داده‌اند.

 

هشدار درباره خطر موج دوم کرونا در چین

 با عالمگیر شدن کووید 19 و تمرکز آن بر روی اروپا، امپریال کالج لندن در مورد خطرات موج  دوم این بیماری هشدار داده است.  موج مرگبار دوم کووید 19 ممکن است همانند سونامی چین را درهم کوبد.

 

در گزارش منتشره از سوی گروه واکنش در برابر کووید 19 در امپریال کالج  آمده است: چالش اصلی در مهار این ویروس لزوم قرنطینه همه جمعیت و جدا نگهداشتن بیماران از سایر افراد  منزل است که به تعطیلی مدارس و دانشگاه ها نیاز دارد. واکسن مربوطه نیز حدود 18 ماه دیگر عرضه خواهد شد. در نتیجه ما پیش بینی می کنیم که بیماری به سرعت شدت گیرد.  

 

در این گزارش آمده است اگرچه تجربه در چین و کره جنوبی نشان داد مهار کرونا در کوتاه مدت ممکن است، ولی باید امکان آن در بلند مدت را نیز بررسی کرد.

 

بر اساس این گزارش، وخیم ترین  شیوع کووید 19 در اروپا متعلق به ایتالیا، اسپانیا و فرانسه است و تعداد رسمی مبتلایان در امریکا به 4700 نفر رسیده است.

 

«هی وای تانگ»، از موسسه توسعه چین و جهان در دانشگاه هونگ کنگ، در تفسیر منتشره در چاینا مورنینگ پست نوشته است: با بازگشت میلیون ها نفر از کارگران به کارخانجات و همسفره و هم خوابگاه بودن آنها  خطر موج دوم ابتلا بسیار جدی است. قابل توجه آن که، خطر موج دوم ابتلا به کرونا درحالی نادیده گرفته می شود که صدها میلیون  نفر از مردم چین از جمله 280 میلیون کارگر مهاجر یا  بیشتر از شمار کل کارگران در 27 کشور عضو اتحادیه اروپا در حال بازگشت به سر کار خود هستند.

 

«کائو وی»، معاون بخش عفونی بیمارستان مدیکال کالج پکن ، می گوید  شیوع کرونا در چین تقریباً متوقف شده است و قضاوت نهایی را یک ماه دیگر باید انجام داد. ولی شخصاً معتقدم موج دوم شیوع در چین با توجه به پیشگیری های کنونی چندان باعث نگرانی نخواهد بود.

 

مرکز سلامت و بهداشت در هنگ گنگ روز سه شنبه گزارش داد که با توجه به بازگشت مردم  از سفرهای خارجی، موج دوم ابتلا به کرونا مشاهده شده است. 

 

شمار مبتلایان به کرونا در ایالت نیویورک به ۲ هزار و ۳۸۲ تن رسید

«اندرو کومو»، فرماندار ایالت نیویورک، از ابتلای هزار و هشت نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در این ایالت به ویروس «کرونا» خبر داد. 

 

با احتساب آمار جدید، مجموع شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در این ایالت به دو هزار و ۳۸۲ تن می‌رسد.

 

کومو گفت که ایالت پنسیولوانیا برای جلوگیری از گسترش هرچه بیشتر کرونا با این ایالت همکاری خواهد کرد. وی همچنی از اعمال محدودیت‌های بیشتر بر حضور کارمندان در اداره‌هایشان خبر داد.  

 

شمار جانباختگان ناشی از ویروس کرونا در انگلیس افزایش یافت

سازمان بهداشت و سلامت انگلیس روز چهارشنبه با اعلام کشته شدن ۳۲ نفر دیگر اعلام کرد که تا کنون شمار مرگ و میر ویروس همه گیری کرونا در این کشور به ۱۰۴ نفر رسیده است.  

 

به گفته سازمان بهداشت و سلامت انگلیس، افراد کشته شده در سنین ۵۹ تا ۹۴ سال بودند و شرایط بهداشتی حساسی داشتند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------