قربانیان کرونا در آمریکا و فرانسه بیشتر از چین شد/ تعداد جان باختگان در ایتالیا از ۱۲هزار نفر گذشتاخبار,اخبار پزشکی,ویروس کرونا در جهان
با رسیدن تعداد قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به 3 هزار و 400 نفر، تعداد قربانیان کرونا در این کشور از چین با 3 هزار و 305 مورد فراتر رفت.

به گزارش فارس، آمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا که طی روز، چند بار به روز رسانی می‌شود،‌ بر اساس آخرین آمار به 3 هزار و 400 نفر رسیده است.

 

همچنین مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به سرعت در حال افزایش بوده و بر اساس آخرین آمار دست کم 174 هزار و 684 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

 

ایالت نیویورک وخیم‌ترین شرایط را در آمریکا در اختیار دارد. بر اساس گفته «آندرو کوومو» فرماندار ایالت نیویورک، تا کنون تست ابتلا به کرونای 75 هزار و 795 نفر در این ایالت مثبت بوده و 10 هزار و 929 نفر در بیمارستان‌های ایالت نیویورک بستری شده‌اند که حال 2 هزار و 710 نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

 

با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در شهر نیویورک، مقامات این شهر از آغاز فعالیت بیمارستان صحرایی که در پارک مرکزی این شهر دایر شده خبر دادند.

 

این بیمارستان صحرایی 68 تخت داشته و 10 تخت آن مجهز به تجهیزات مراقبت‌های ویژه است. همچنین 60 تا 70 پرسنل پزشکی قادر به فعالیت در این تاسیسات موقت هستند.

 

مقامات شهر نیویورک دستور داده‌اند که تمامی فعالیت‌های تجاری غیرضروری تعطیل شده و هرگونه تجمع مردم در هر اندازه‌ای را ممنوع اعلام کرده‌ و به تمامی ساکنین دستور داده‌ تا دست کم دو متر از یکدیگر فاصله داشته باشند. کسانی که قوانین فاصله اجتماعی در این شهر را رعایت نکنند ممکن است تا 500 دلار جریمه شوند.

 

شمار قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲هزار نفر گذشت

 آژانس دفاع غیرنظامی ایتالیا روز سه‌شنبه اعلام کرد شمار قربانیان کرونا در این کشور با مرگ 837 نفر از مبتلایان طی 24 ساعت گذشته به 12428 نفر رسیده است.

 

آژانس دفاع غیرنظامی ایتالیا شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور را نیز حدود 105800 نفر اعلام کرده است که این رقم در مقایسه با آمار دیروز 5053 نفر افزایش نشان می‌دهد.

 

ایتالیا از لحاظ آمار قربانیان ویروس کرونا با اختلافی فاحش نسبت به اسپانیا رتبه اول جهان را به خود اختصاص داده است.

 

این کشور از لحاظ آمار مبتلایان به ویروس کرونا نیز پس از آمریکا در رتبه دوم جهان قرار دارد.

 

ثبت ۶ فوتی در امارات به دلیل ابتلا به کرونا

 وزارت بهداشت امارات از ثبت ششمین مورد فوتی به دلیل ابتلا به ویروس کرونا خبر داد.

 

وزارت بهداشت امارات همچنین از ثبت 53 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا خبر داد و به این ترتیب شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به 664 نفر رسیده است.

 

۱۱۰ مورد جدید ابتلا به کرونا در عربستان

وزارت بهداشت عربستان به آمار جدید مبتلایان به کرونا در این کشور اشاره کرد.

 

مقامات بهداشتی سعودی اعلام کردند که ۱۱۰ مورد جدید ابتلا طی ۲۴ ساعت گذشته ثبت شده است.

 

این مقامات شمار مبتلایان را ۱۵۶۳ نفر اعلام کردند.

 

همچنین وزارت بهداشت عربستان از دو مورد فوتی جدید ناشی از کرونا نیز در مدینه منوره خبر داد.

 

مرگ ۱۹ شهرک‌نشین صهیونیست بر اثر ابتلا به کرونا

امروز سه‌شنبه یک شهرک‌نشین صهیونیست بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داد.

 

رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند که تاکنون 19 شهرک‌نشین بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

 

امروز سه‌شنبه، وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی از افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا میان صهیونیست‌ها تا 4831 نفر خبر داد و اعلام کرد که وضعیت 83 نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

 

فرانسه هم در آمار قربانیان کرونا از چین پیش افتاد

وزارت بهداشت فرانسه روز سه‌شنبه اعلام کرد شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور طی 24 ساعت گذشته 499 نفر افزایش یافته و به 3523 نفر رسیده است.

 

با احتساب آمارهای جدید، فرانسه نیز از لحاظ آمار مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به کرونا از چین پیش افتاده است.

 

قبل از این دو کشور اروپایی ایتالیا و اسپانیا در آمار مرگ‌ومیر بر اثر کرونا از چین سبقت گرفته بودند. ساعاتی قبل آمریکا نیز در آمار قربانیان کرونا از چین عبور کرده بود.

 

وزارت بهداشت فرانسه همچنین شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور را نیز بالغ بر 52هزار نفر اعلام کرده است که این رقم در مقایسه با آمار اعلام‌شده در روز دوشنبه حدود 7600 نفر افزایش نشان می‌دهد.

 

فرانسه از لحاظ آمار مبتلایان به کرونا پس از کشورهای آمریکا، ایتالیا، اسپانیا، چین و آلمان در رتبه ششم جهان قرار دارد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------